TopTip

Obdobie pandémie nebolo jednoduché, ale väčšina ho zvládla, zhodli sa riaditelia cirkevných škôl

Obdobie pandémie nebolo jednoduché, ale väčšina ho zvládla, zhodli sa riaditelia cirkevných škôl TK KBS

V sídle trnavského arcibiskupa sa stretli riaditelia cirkevných škôl Trnavskej arcidiecézy. Privítal ich generálny vikár arcidiecézy Peter Šimko a riaditeľ Arcidiecézneho školského úradu Ján Polák. Stretnutie začalo svätou omšou, ktorú celebroval generálny vikár arcidiecézy Peter Šimko. Vo svojej homílii vyzdvihol úlohu cirkevných škôl pri výchove detí a mládeže na území Trnavskej arcidiecézy, čo potvrdil aj Ľuboš Hašan, riaditeľ Strednej odbornej školy pedagogickej Blahoslavenej Laury v Trnave. „Trnavská arcidiecéza, predtým Bratislavsko-Trnavská arcidiecéza, mala prvenstvo v tom, aby cirkevné školstvo sa skutočne rozvíjalo. Po delení diecéz Trnavská arcidiecéza neustále v tomto trende pokračuje a je vidieť neustály nárast študentov, či v materských školách, základných školách alebo v stredných školách,“ povedal.

Prítomní riaditelia cirkevných škôl konštatovali, že obdobie pandémie nebolo jednoduché, ale väčšina ho zvládla. Hovorí Helena Križanová, riaditeľka Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch. „O trištvrte na osem sa všetci prihlásili pani učiteľke. Ja som každú triedu mohla vidieť, som ich povzbudila. Deti sa tešili. Veľakrát sú deti doma samé a teraz neboli samé.“

Cirkevné školy majú v slovenskom školskom systéme významné miesto, ako to potvrdila aj riaditeľka Cirkevnej materskej školy Panny Márie pomocnice v Hlohovci Zuzana Jurčačková. „V tejto ťažkej dobe duchovného boja, myslím si, že je to boj o človeka a boj o dušu, je to veľmi dôležité. I keď by sa zdalo, že deti v škôlke sú ešte veľmi malé, ale ja môžem povedať, že tam treba začať.“

Trnavská arcidiecéza má v súčasnosti vo svojej pôsobnosti 12 katolíckych škôl.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Moderna casa familiare a forma di L con tetto a spiovente, adatta alla costruzione a schiera. L'annesso può essere omesso.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.