TopTip

Obete tragédie v Prešove si pripomenuli počas svätej omše v Konkatedrále sv. Mikuláša

Obete tragédie v Prešove si pripomenuli počas svätej omše v Konkatedrále sv. Mikuláša TK KBS

Pred dvomi rokmi došlo k výbuchu plynu na deviatom poschodí bytového domu 7 na Mukačevskej ulici v Prešove. Následne začali horieť všetky štyri horné poschodia 12-poschodvého panelového domu. Pri nešťastí zomrelo osem ľudí a ďalších 40 osôb bolo zranených. Obete tragédie si pripomenuli počas svätej omše v Konkatedrále sv. Mikuláša. Bohoslužbu s pietnou spomienku na obete nešťastia slúžil dekan Farnosti sv. Mikuláša v Prešove Jozef Drondzek. Kvôli lockdownu bola svätá omša vysielaná online. V homílii zaznelo zamyslenie o Bohu a utrpení. „Dávame otázku Ježišovi. Pane, kde si bol, keď sme trpeli, keď sme prežívali ťažké chvíle? A on hovorí: vieš, kde som bol, vieš, kde som bol, keď si trpel, keď si sa trápil? Bol som na kríži, na kríži som trpel a zomieral. Bratia a sestry, keď máme trápenie, tak náš Pán je pri nás a tiež trpí. On sa vie vcítiť do našich bolestí.“
Aj napriek tomu, že 6. december 2019 bol pre Prešovčanov veľmi smutným dňom, bol to deň, ktorý začal veľkú solidaritu medzi ľuďmi z celého Slovenska, ale aj zahraničia. „Bol to deň, ktorý sa zároveň stal impulzom a začiatkom veľkej solidarity medzi ľuďmi. Vlna solidarity a pomoci prichádzala nielen od ľudí z Prešova, ale aj z celého Slovenska, ba aj zo zahraničia. V období po 6. decembri sme sa stali svedkami, ale aj aktérmi zázrakov svätomikulášskej štedrosti a prajnosti obyčajných ľudí,” povedal Jozef Drondzek.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.