TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Od septembra zaraďujeme do programu dve nové relácie

Od septembra zaraďujeme do programu dve nové relácie Projekt Nenápadní hrdinovia dostane priestor vo vysielaní Rádia LUMEN

Od nového školského roka sa môžete tešiť na dve novinky v programovej ponuke. Priestor dostanú nenápadní hrdinovia i rehoľná sestra.

Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom

V spolupráci s Občianskym združením Nenápadní hrdinovia pre vás pripravujeme pondelkový špeciál o osobnostiach, ktoré si vytrpeli útlak od politickej moci v bývalom Československu. Medzi takéto osobnosti patrí napríklad aj Silvester Krčméry, ktorého 6. výročie smrti sme si pripomenuli len nedávno (10. septembra 2019). Hovoriť môžeme aj o kňazských osobnostiach - Vladimír Jukl, kardinál Ján Cryzostom Korec a mnohí iní. 

V Žiline otvorili na jar už 11. ročník projektu  pre žiakov základných a stredných škôl s názvom Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Témou tohto ročníka je Učitelia vzdorujú neslobode. Autor projektu a historik František Neupauer pri tejto príležitosti pripomenul žiakom v Žiline život blahoslaveného Titusa Zemana, ktorý tiež učil a predstavil život jazykovedkyne Marty Marsínovej, ktorá za totality bola tiež väznená. 

V našej novej rubrike sa dozviete viac o tom, ako dnešní mladí ľudia objavujú životné príbehy nenápadných hrdinov. Spolu so svojimi učiteľmi sa snažia získať viac informácii o tom, čo prežili a zároveň uvažujú nad tým, aký je odkaz ľudí, ktorí trpeli a svoju mladosť neprežili v slobodnom svete tak, ako je to dnes. Nenápadných hrdinov si môžete vypočuť vždy v pondelok o 8:30 ráno. Štartujeme už v pondelok 23. septembra. 

Sestra Katarína Krištofová spomína na Rím

Rehoľná sestra Katarína Krištofová sa po 28 rokoch prežitých v Ríme – aj na poste generálnej predstavenej Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa  a postulátorky procesu blahorečenia Matky Alfonzy Márie Eppingerovej  je schopná deliť o bohatstvo života prežívané v charizme Matky Alfonzy Márie Eppingerovej (na ktorej blahorečenie čakala rehoľa i verejnosť vyše 60 rokov a konalo sa pred rokom).

Sestra Katarína Krištofová (celkom vpravo)

"Pápež František dnes kresťanov často vyzýva, aby boli prítomní na perifériách života a Matka Alfonza Mária  milovala práve periférie.  Keď dokázala jedna návšteva spisovateľa a protestantského teológa Waltera Nigga v kláštore jej sestier natoľko fascinovať tohto muža, že napísal o Matke Alfonze Márii knihu „Nenápadná svätica“, je to šanca aj cez éter pritiahnuť jej príkladom," uvádza autorka rubriky Andrea Eliášová. Výročie jej blahorečenia (september 2019), ako aj výročie príchodu sestier Kongregácie  Božského Vykupiteľa na Slovensko je tiež motívom k zavedeniu takejto rubriky do nášho vysielania.

Rehoľná sestra Katarína Krištofová každý týždeň v sobotu o 15:50 ponúka duchovné osvieženie v podobe vždy aktuálnej reflexie nad životom v Cirkvi a spoločnosti. Relácia nesie názov Z pokladov ducha matky Alfonzy.

Veríme, že vás nové programy v našom vysielaní obohatia a prinesú pohodové chvíle pri počúvaní Rádia LUMEN!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.