TopTip

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline TK KBS

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline. Rovnako pokračujú aj pravidelné prednášky. Téma tohto týždňovej sa niesla v duchu Roku svätého Jozefa, Ľudský duch a umenie svätého Jozefa. O jedinečnom posolstve Kristovho pestúna rozprával benediktínsky mních zo Sampora Jozef Brodňanský. 

Prvá prednáška v žilinskej Galérii ikon po uvoľnení pandemických opatrení bola pred dvoma týždňami. Hosťom bol kňaz Marián Gavenda, ktorý hovoril o uzdravení zraku z mediálneho zamorenia. Zberateľ a vystavovateľ ikon Milan Urbaník je rád, že môžu opäť sprostredkovať už aj takéto osobné stretnutia. „Počas toho obdobia pandemickej karantény sme boli zatvorení a robili sme podcasty, rôzne internetové projekty, aby sme stále približovali ikony k ľuďom,“ povedal.
Prednášajúci páter Jozef Brodňanský priblížil svätého Jozefa v oblasti jeho ľudského ducha. „Potom tam bola druhá časť témy, o umení a krásnom živote svätého Jozefa, kde sme sa zaoberali výrokmi a listami Svätých Otcov, súčasných pápežov, Pavla VI., Jána Pavla II. a Benedikta XVI., ktorí už hovorili o význame umenia ako interpretačnom kľúči pre súčasnosť,“ uviedol Urbaník.
Viacerí z poslucháčov boli prednáškou fascinovaní. Našli sa aj takí, ktorí si ju chcú vypočuť ešte raz. „To je prvá prednáška, kde som si robila poznámky, o ktorých doma musím premýšľať,“ povedala účastníčka prednášky.
O dva týždne bude pripravená prednáška o ikone a modlitbe. Všetky prednášky sú tiež dostupné na youtube kanáli Ikony Žilina.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.