TopTip

Novinky
Od založenia Rádia Lumen ubehlo 26 rokov

Od založenia Rádia Lumen ubehlo 26 rokov

Rádio LUMEN v nedeľu oslávilo 26 rokov svojej existencie. Katolícka rozhlasová stanica začala vysielať 7. apríla 1993 ako Rádio Mária. Založil ho už zosnulý banskobystrický biskup Rudolf Baláž. O rok neskôr sa premenovalo na dnešné Rádio Lumen, ktoré postupne rozšírilo svoje pokrytie.

Dnes má 33 frekvencií s dosahom až na 85% územia Slovenska. K banskobystrickému štúdiu pribudli štúdia v Košiciach a Bratislave. Okrem hodnotného vysielania sa venuje poslucháčom aj v overených projektoch ako Rádio Lumen spája Lumenrodiny. Každoročne organizuje najväčšiu zahraničnú púť Slovákov v poľskom Krakove, či púte do Lúrd a Fatimy. Návštevy farností, súťaže pre patrónov a projekty pomoci sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou služby veriacim.

Rádio Lumen je rozhlasová stanica s evanjelizačným charakterom. Vlastníkom je Katolícka cirkev na Slovensku. Patrónom rádia je svätý Michal Archanjel.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.