TopTip

Odkaz sviatku Lateránskej baziliky: Pán túži prebývať v každom srdci

Odkaz sviatku Lateránskej baziliky: Pán túži prebývať v každom srdci

„Dnes, na sviatok Výročia posviacky Baziliky svätého Jána v Lateráne si pripomíname, že Pán túži prebývať v každom srdci. I keď sa nám stane, že sa od neho vzdialime, Pánovi stačia tri dni, aby znovu postavil svoj chrám v nás! (porov. Jn 2,19)“. Týmto internetovým odkazom z twitterového účtu Pontifex komunikoval pápež František v dnešný deň, pondelok 9. novembra.

Lateránska bazilika, posvätená pápežom Silvestrom v roku 324, bola po stáročia hlavným sídlom pápeža a dodnes zostáva jeho katedrálnym chrámom. Plný titul Lateránskej baziliky znie Katedrála Najsvätejšieho Spasiteľa a svätých Jána Krstiteľa a Jána Evanjelistu v Lateráne. Každý novozvolený pápež sem tradične prichádza sláviť svätú omšu pri začiatku svojho pontifikátu. Pápeži tak robia aj pri početných iných príležitostiach, najmä s pastoračným dosahom pre samotnú Rímsku diecézu.

Po minulé roky sem prichádzal Svätý Otec František viackrát do roka sláviť Eucharistiu alebo viesť duchovnú obnovu pre kňazov a pastoračných pracovníkov. Zo svojho zvyku sláviť na tomto mieste 9. novembra svätú omšu spolu so spoločenstvom diecézy urobil tento rok výnimku. Prispel k tomu vývoj celkovej zdravotnej situácie vo Večnom meste vzhľadom riziko šírenia infekcie COVID-19.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.