TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Odvysielame priame prenosy sv. omší z Levoče a z Nitry

Odvysielame priame prenosy sv. omší z Levoče a z Nitry Netradičný pohľad na mesto pod Zoborom (zdroj foto: flickr.com - CC licencia)

V priamych prenosoch vo štvrtok z Levoče a v nedeľu z Nitry budete počuť biskupov Jána Kuboša (spišský pomocný biskup) a Viliama Judáka (nitriansky diecézny biskup).

Bezpečnostné opatrenia tento rok nedovoľujú organizovanie levočského odpustu. Priamy prenos na sviatok Navštívenia Panny Márie, teda 2. júla z Levočskej hory, vám však predsa len ponúkneme. Hlavným celebrantom sv. omše bude spišský pomocný biskup Ján Kuboš. Sv. omša bude v našom priamom prenose vo štvrtok 2. júla od 10:00.
V súvislosti s Levočou pripomíname vyjadrenie spišského diecézneho biskupa Štefana Sečku. Nasledujúci víkend zakazuje akékoľvek liturgické slávenia na Mariánskej hore. Urobil tak, ako vo vyhlásení vysvetľuje, z dôvodu avizovanej účasti viacerých skupín veriacich, ktoré chcú na Mariánsku horu putovať. Keďže stále musíme myslieť na ochranu nášho zdravia, väčšie a nekontrolované zhromaždenie by bolo vážnym bezpečnostným rizikom. Úplne bezpečné je však počúvanie nášho priameho prenosu vo štvrtok 2. júla na vlnách Rádia LUMEN
K začiatku pútnickej sezóny, ktorá je tento rok samozrejme mimoriadne skromná, patrí aj púť do Nitry na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Aj z tohto liturgického slávenia vám ponúkneme živé vysielanie. V nedeľu o 10:00 bude sv. omšu aj v našom priamom prenose celebrovať Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup. Pozývame vás stráviť tieto dni v spoločnosti nášho rádia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.08.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za všetkých, ktorí pracujú a žijú na mori: za námorníkov, rybárov a ich rodiny
  • Úmysel KBS na august: Aby medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.