TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Odvysielame priamy prenos z pohrebu biskupa Kočiša

Odvysielame priamy prenos z pohrebu biskupa Kočiša zdroj foto: grkatpo.sk

Zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za gréckokatolíckeho emeritného pomocného biskupa Mons. Jána Eugena Kočiša bude odvysielaná v pondelok 9. decembra od 11:00.

V Prešove, v stredu 4. decembra, krátko po polnoci, vo veku 93 rokov zomrel Mons. Ján Eugen Kočiš, emeritný pomocný biskup gréckokatolíckeho Pražského apoštolského exarchátu a abrittský titulárny biskup. Zaopatrený sviatosťami odovzdal dušu Pánovi v Dome sv. Kozmu a Damiána v Prešove v 69. roku kňazstva a presne deň po 52. výročí tajnej biskupskej vysviacky, ktorú prijal v Brne 3. decembra 1967. Bol druhým najstaršie žijúcim biskupom byzantskej tradície na svete.

Rakva s telesnými pozostatkami zomrelého vladyku Jána Eugena bude v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove vystavená pred pohrebom od 10:00 a na konci obradov bude uložená do krypty pod katedrálou.

"V predvečer pohrebu, v nedeľu 8. decembra 2019 v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove od 15:30 do 18:00 pozývame veriacich k modlitbám za nesmrteľnú dušu pri rakve s telesnými pozostatkami zomrelého vladyku Jána Eugena. O 16:00 sa začne modlitba parastasu a po nej čítanie svätých evanjelií," informovalo Informačné stredisko Prešovskej archieparchie.

Rádio LUMEN prinesie v pondelok priamy prenos zádušnej svätej liturgie a pohrebných obradov so začiatkom o 11:00. Mimoriadne vysielanie sa začne v pondelok 9. decembra už o 10:10. Náboženská redakcia pripravila do vysielania medailón o živote otca biskupa Jána Eugena Kočiša. Poslucháči sa dozvedia viac informácii o jeho živote a odvysielané budú aj archívne nahrávky z minulých rokov, ktoré odzneli na vlnách Rádia LUMEN. V rámci mimoriadneho vysielania v tento deň sa skráti vysielanie pondelkovej Lumenády. Z pravidelného programu vypadáva diskusná relácia Zaostrené. Predpokladaný začiatok popoludňajšieho vysielania je stanovený na 14:00. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.