TopTip

Opäť otvorili bratislavský dom Quo vadis

Opäť otvorili bratislavský dom Quo vadis TK KBS

Začiatok mesiaca jún znamenal pre bratislavský dom Quo vadis jeho znovuotvorenie. Aktuálne už ponúka aj prvú výstavu a pripravuje ďalšie podujatia. 

Uvoľnenie protipandemických opatrení zahralo do karát aktívnym veriacim z domu Quo vadis. Tí sa tešia, že mohli svoje brány opäť otvoriť pre návštevníkov. O tom, aké pocity sprevádzali znovuotvorenie, hovorí riaditeľka domu Quo vadis Monika Hricáková. „Tak všetci sme sa veľmi tešili, že už konečne môžme byť spolu, nielen v online a že tie štvorčeky, tie okienka na monitore sa zrazu roztiahnu do 3D verzie, takže to bolo veľmi príjemné a že môžme opäť slúžiť našim hosťom.“
Krátko po otvorení priestorov domu Quo vadis prebehla vernisáž výstavy diel, ktoré vytvorili žiaci výtvarného odboru na Základnej škole svätej Cecílie v Bratislave. Výstava potrvá takmer do konca júna. „Momentálne sme už dohodnutí s Metropolitným inštitútom Bratislava, že ešte sa chceme zapojiť do projektu Sadni si a tých známych červených stoličiek, takže bude to opäť niečo niečo nové. Koncom júna plánujeme speeddating. To je obľúbená akcia, takže dúfam že sa uskutoční a medzi tým sme ešte rozmýšľali nad nejakými diskusiami,“ uviedla Hricáková.
Zatvorenie domu Quo vadis kvôli protipandemickým opatreniam prinieslo so sebou aj pozitíva. „V suteréne dlhodobo bojujeme s vlhkosťou, tak sme robili injektáže, suší sa to, tým pádom využívame aj ten čas, že nebol tu taký pohyb ľudí,“ dodala.
Dom Quo vadis sa nachádza v centre Bratislavy. Vznikol so zámerom vytvoriť miesto stretávania sa. Jeho hlavnou úlohou je prispieť k evanielizácii neveriacich i veriacich mladých ľudí.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Petite maison avec 5 pièces et chambre au rez-de-chaussée.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.