TopTip

Z domova
Organizátori Dňa rodiny predstavili heslo podujatia

Organizátori Dňa rodiny predstavili heslo podujatia

“V obci i meste rodina na prvom mieste” - je hlavným heslom tohtoročných osláv Dňa rodiny. Zámerom organizátorov osláv je vyzdvihnúť dôležitosť lokálnych aktérov pre tvorbu pro-rodinnej atmosféry v spoločnosti. Miestna a regionálna samospráva disponuje množstvom kompetencií, vďaka ktorým môže vytvárať prostredie priateľské k rodine.

“Našim úmyslom je motivovať komunálnych a regionálnych politikov, aby dobro rodín bolo na prvom mieste v ich činnosti”, vysvetľuje Tomáš Kuzár, predseda Fóra kresťanských inštitúcií (FKI), ktoré od roku 2009 celoslovensky koordinuje oslavy Dňa rodiny. V období okolo 15. mája si od roku 1994 pripomíname Medzinárodný deň rodiny, ktorý sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí na celom svete. Tradíciu verejných osláv na Slovensku odštartovalo FKI v roku 2009 celonárodným podujatím v Bratislave. Odvtedy sa  oslavy uskutočňujú v mnohých obciach a mestách celého Slovenska. Každoročne sa ich zúčastní viac ako 30 tisíc ľudí, ktorí tak prejavia, že rodina je pre nich dôležitá.

Štafetu kultúrno-spoločenských osláv tohto dňa odštartovali už 1. mája s bohatým programom v Levoči a Tesárskych Mlyňanoch. Ďalší víkend nasledovali podujatia v Nových Zámkoch a obci Brehy. Najbližší víkend si dôležitosť rodiny pripomenú v Banskej Bystrici, Trenčíne, Nitre, Žiline, Pezinku a v Sigorde pri Prešove. Posledná májová nedeľa 26. mája bude patriť rodinám v Košiciach, Trnave, Bratislave-Rači, Púchove ale aj v obci Hruštín a Báhoň. V júni a v júli sa oslavy presunú aj do Popradu, Dolného Kubína, Piešťan, Ružomberka, či Plavnici a ďalších iných miest. Bližšie informácie sú uvedené na stránke www.denrodiny.sk. 

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.