TopTip

Z domova
Organizátori Národného pochodu za život chcú hovoriť s politikmi

Organizátori Národného pochodu za život chcú hovoriť s politikmi

Organizátori Národného pochodu za život zaslali 28. augusta listy predsedom troch koaličných strán. Žiadajú v nich o stretnutie.

Organizátori Národného pochodu za život zaslali listy predsedom troch koaličných strán. Žiadajú v nich o stretnutie, na ktorom by hľadali možnosti zlepšenia siete pomoci tehotným matkám, ako aj legislatívnej ochrany nenarodených detí. „Nie je normálne, aby zákon umožňoval potrat z akéhokoľvek dôvodu. Väčšina ľudí je proti potratom z dôvodu kariéry, udržania si postavy, alebo pre pohlavie dieťaťa, a to nehovoríme o potratoch kvôli tomu, že si to želá niekto iný. Náš súčasný zákon to však dovoľuje. Túto legislatívnu dieru treba riešiť,“ povedal hovorca Národného pochodu za život Patrik Daniška.
„Ide nám o rovnakú ochranu života pre všetkých, to znamená aj pre nenarodené deti. Preto chceme aj s politikmi hľadať cesty, ako sa tam dostaneme,“ informovala Annamária Cerovská, druhá hovorkyňa pochodu. 

Zástupcovia Národného pochodu za život chcú predsedov strán informovať o hlavných cieľoch pochodu, ktorými sú vytvorenie účinnej siete pomoci pre tehotné matky a zmena zákona, ktorá ochráni deti a ich matky pred potratom bez udania dôvodu.

Národný pochod za život sa bude konať 22. septembra 2019 v Bratislave. Predchádzajúce pochody boli v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) a šlo v tom čase o najväčšie verejné zhromaždenia od nežnej revolúcie. Ich hlavných iniciátorom je Konferencia biskupov Slovenska a celkovo sa ich dosiaľ zúčastnilo viac ako 150 tisíc ľudí, ktorí prišli z celého Slovenska žiadať ochranu nenarodených detí a ich matiek.

ZDROJ: TK KBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za rozumné doriešenie rodinných záležitostí. Gabriela
  • Za zastavenie pandémie na celom svete, za tých, čo sa starajú o chorých, uzdravenie chorých a obrátenie hriešnikov, za obete pandémie a ich príbuzných. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.