TopTip

Z domova
Organizátori Národného pochodu za život chcú hovoriť s politikmi

Organizátori Národného pochodu za život chcú hovoriť s politikmi

Organizátori Národného pochodu za život zaslali 28. augusta listy predsedom troch koaličných strán. Žiadajú v nich o stretnutie.

Organizátori Národného pochodu za život zaslali listy predsedom troch koaličných strán. Žiadajú v nich o stretnutie, na ktorom by hľadali možnosti zlepšenia siete pomoci tehotným matkám, ako aj legislatívnej ochrany nenarodených detí. „Nie je normálne, aby zákon umožňoval potrat z akéhokoľvek dôvodu. Väčšina ľudí je proti potratom z dôvodu kariéry, udržania si postavy, alebo pre pohlavie dieťaťa, a to nehovoríme o potratoch kvôli tomu, že si to želá niekto iný. Náš súčasný zákon to však dovoľuje. Túto legislatívnu dieru treba riešiť,“ povedal hovorca Národného pochodu za život Patrik Daniška.
„Ide nám o rovnakú ochranu života pre všetkých, to znamená aj pre nenarodené deti. Preto chceme aj s politikmi hľadať cesty, ako sa tam dostaneme,“ informovala Annamária Cerovská, druhá hovorkyňa pochodu. 

Zástupcovia Národného pochodu za život chcú predsedov strán informovať o hlavných cieľoch pochodu, ktorými sú vytvorenie účinnej siete pomoci pre tehotné matky a zmena zákona, ktorá ochráni deti a ich matky pred potratom bez udania dôvodu.

Národný pochod za život sa bude konať 22. septembra 2019 v Bratislave. Predchádzajúce pochody boli v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) a šlo v tom čase o najväčšie verejné zhromaždenia od nežnej revolúcie. Ich hlavných iniciátorom je Konferencia biskupov Slovenska a celkovo sa ich dosiaľ zúčastnilo viac ako 150 tisíc ľudí, ktorí prišli z celého Slovenska žiadať ochranu nenarodených detí a ich matiek.

ZDROJ: TK KBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.11.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby sa na Blízkom východe, kde spolu žijú rozličné náboženské tradície, zrodil duch dialógu, stretnutia a zmierenia
  • Úmysel KBS na november: Aby sme v našich modlitbách pamätali na všetkých zosnulých a vyprosovali im nebeskú blaženosť
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za Božie požehnanie, dary Ducha Svätého, ochranu Panny Márie pre rodinu Laššovú a Kobydovú. Anna
  • Za uzdravenie syna Milana, ktorý holduje alkoholu a zanedbáva rodinu. Agáta
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.