TopTip

Osamelým seniorom pomôže s registráciou na očkovanie proti COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita

Osamelým seniorom pomôže s registráciou na očkovanie proti COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita TK KBS

Osamelým seniorom z Trnavskej arcidiecézy pomôže s registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita. Podmienkou je vek minimálne sedemdesiatpäť rokov a tiež to, že sa nemajú na koho obrátiť. V nevyhnutných prípadoch vie charita zabezpečiť aj sprevádzanie do vakcinačného centra. Seniori sa môžu hlásiť v pracovných dňoch telefonicky a ak telefón nemajú, prijmú ich aj osobne v sídle charity na Hlavnej 43 v Trnave. 

 

Nie všetci seniori, ktorí majú aktuálne nárok na očkovanie, teda sedemdesiatpäťroční a starší, majú prístup na internet. S vyplnením registračného formulára im preto pomôžu pracovníci charity. PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kukuľová-Kvetanová však upozorňuje, že službu neposkytujú paušálne každému seniorovi. „Pri registrácii pomáhame osamelým seniorom z územia, na ktorom pôsobíme. Teda z okresov Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Galanta, Dunajská Streda a Komárno,“ povedala pre Rádio Lumen.


Záujemcovia z okresu Piešťany môžu zavolať na telefónne číslo 0910 788 031. Pre okresy Trnava, Hlohovec, Galanta, Nové Mesto nad Váhom, Dunajská Streda a Komárno charita pridelila číslo 0948 887 486. Linky sú dostupné v pracovných dňoch od ôsmej do šestnástej hodiny. Charita prosí ľudí, aby telefonovali iba v tomto čase. „Pokiaľ ide o seniora, ktorý je imobilný, sám sa nedokáže do vakcinačného centra dopraviť a nemá rodinu ani známych, ktorí by mu s tým pomohli, budeme sa snažiť zabezpečiť mu sprevádzanie na očkovanie,“ uviedla Darina Kukuľová-Kvetanová.


V ďalšej fáze očkovania budú zamestnanci trnavskej charity pomáhať s registráciou aj seniorom mladším ako sedemdesiatpäť rokov zo spomínaných okresov. V prípade záujmu plánuje Slovenská katolícka charita zaviesť túto službu aj v ďalších regiónoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.