TopTip

Novinky
Otec Pavol Hudák: Nová posila v duchovnej poradni na Facebooku

Otec Pavol Hudák: Nová posila v duchovnej poradni na Facebooku

Od 6.novembra sme rozšírili duchovnú poradňu Rádia LUMEN na Facebooku. Novou posilou je o. Pavol Hudák, ktorý prezrádza ako vníma túto skúsenosť a prečo prijal našu ponuku. 

Projekt online pomoci Duchovná poradňa Rádia LUMEN na Facebooku sme odštartovali vo februári 2017. Ako prvý, vám začal pomáhať o. Ján Sabol. V súčasnosti sa k nemu pridal vyhľadávaný kňaz o. Pavol Hudák, ktorý je rektorom Domčeka blahoslavenej Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a zohrával veľkú úlohu v procese jej blahorečenia. V rámci svojej pastorácie pracuje najmä s mladými ľuďmi, stretáva sa s nimi a organizuje púte, počas ktorých prednáša o význame čistej lásky. Práve preto sú vzťahy ústrednou témou utorkovej poradne na Facebooku v čase od 13:00 do 14:00. Ide o diskrétnu pomoc, takže každý kto je na Facebooku v tom čase sa môže na o. Pavla obrátiť a zdieľať svoj životný príbeh, starosti i radosti. 

"Mladí ľudia sú stále online. Keď ich chceme osloviť, musíme byť tam, kde sú oni, “ zdôrazňuje potrebu online duchovnej poradne výkonná riaditeľka Zuzana Szakácsová. “Otca Pavla Hudáka sme oslovili práve preto, že je medzi mladými obľúbený, vážia si ho a mnohým už neraz pomohol svojimi radami, “ dodáva Z. Szakacsová.

Premiéra o. Pavla Hudáka v duchovnej poradni Rádia LUMEN na Facebooku 6. novembra potvrdila skutočnosť, že ľudia majú veľa problémov, starostí a potrebujú poradiť a povzbudiť. A to bez ohľadu na vek. “Bola to pre mňa dvojnásobná premiéra. Nielen v poradni, ale aj na Facebooku. Bol som tam prvýkrát a bol to zážitok. Ľudia sa ozvali, bolo ich viacero, mali otázky k veci, takže bolo to veľmi dobré a myslím si, že boli spokojní aj s odpoveďami. Opäť som si uvedomil, že ľudia potrebujú povzbudenie, nasmerovanie, aby sa zamysleli, čo ďalej v živote. Som rád, že som mohol byť s nimi v kontakte a teším sa na ďalšie otázky a zdieľania ich životných príbehov, “ odhaľuje nový poradca o. Pavol Hudák. 

Prvé stretnutie s užívateľmi bolo pre nováčika na Facebooku príležitosťou naučiť sa nové veci. "Otec Pavol Hudák nie je na Facebooku a tak jeho prihlásenie na profil duchovnej poradne Rádia LUMEN vyžadovalo z našej strany niektoré riešenia na to, aby sme mu to umožnili bez nutnosti založiť si vlastný profil. A keďže o. Pavol ani nevedel celkom presne ako pracovať s Facebookom, po telefóne sme si vysvetlili ako sa odpovedá na správy a kde si ich nájde, " približuje prvú skúsenosť otca Pavla s Facebookom náš redaktor Ivo Novák.

S akými otázkami sa v duchovnej poradni môžete obrátiť na o. Pavla Hudáka? V tom vám určite radiť nemusíme. Vy najlepšie viete, čo prežívate. Keby ste predsa len hľadali inšpiráciu, prezradíme vám, že ústredná téma utorkovej poradne znie Pred svadbou NIE. Užívatelia sa pýtajú napríklad aj na to, či majú dobrého partnera, či sa pustiť do vzťahu s neveriacim človekom, ako sa vyrovnať s rozchodmi, ktoré bolia, riešia problémové vzťahy s rodičmi, ktoré ich niekedy blokujú v ich vzťahoch a zranenia z minulosti. 

Nezabudnite, každý utorok od 13:00 - 14:00 sa na vás teší otec Pavol Hudák v duchovnej poradni Rádia LUMEN na Facebooku!

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.05.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za cirkev v Afrike, aby sa prostredníctvom života vlastných veriacich stala zdrojom jednoty medzi jej národmi a znakom nádeje pre tento svetadiel.ň
  • Úmysel KBS na máj: Aby pracujúci na príhovor svätého Jozefa dokázali aj svoju prácu premeniť na službu Bohu, boli za prácu vďační a nadobudnuté prostriedky správne využívali
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za drogovo závislých a za trpiace a opustené deti. Anna
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Renátu a jej rodinu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.