TopTip

Pandémia koronavírusu je veľkou výzvou aj pre školy

Pandémia koronavírusu je veľkou výzvou aj pre školy TK KBS

Pandémia koronavírusu je veľkou výzvou aj pre školy. Zo dňa na deň museli učitelia aj žiaci prejsť do online priestoru. Mnohí to vnímajú ako dobrú skúsenosť do budúcnosti, ale sú aj takí, ktorí by sa hneď vrátili do školských lavíc. Jednou z katolíckych škôl na Slovensku, ktorá funguje v obmedzenom režime, je aj Gymnázium svätého Františka z Assisi v Žiline.

 

Gymnázium svätého Františka z Assisi v Žiline je jednou zo škôl, ktoré fungujú v obmedzenom režime už dlhšiu dobu. Podľa zástupkyne riaditeľky, sestry Anny, obmedzený režim vo výučbe nie je jednoduchý. Našli však spôsoby, ktoré im to uľahčili. „Škola bez žiakov v podstate nie je školou, je to iba budova. Takže do školy patria žiaci a my sa momentálne musíme s nimi spájať online, čo sme vďační za to, že sme sa celá škola napojili na Google učebňu,“ povedala pre rádio LUMEN.

 

Správny učiteľ si podľa slov sestry Anny na túto formu nemôže úplne zvyknúť, pretože učiteľ podľa nej potrebuje svojich žiakov vidieť, cítiť a počuť. „Určite aj táto forma online vyučovania je dobrá, nenahradí však kontakt, to je jasné, ale je to lepšie ako nič.“ Pri online výučbe sa vyskytnú aj problémy, nie je to ale nič vážne. „Keď sme robili prieskum na škole medzi žiakmi, tak veľká väčšina žiakov ocenila práve tento spôsob komunikácie, že sa môžu vidieť,“ uviedla sestra Anna.


Podľa riaditeľky školy sestry Damiány, ešte v novembri absolvovali aj virtuálny deň otvorených dverí. „Vytvoril sa kalendár a tí, ktorí sa prihlásili, že mali záujem, tak dostali link, kde mohli komunikovať so žiakmi, ktorí boli prepojení s vyučujúcimi." 

 

Študenti Gymnázia svätého Františka z Assisi sú s online výučbou spokojní, aj keď sa stáva, že majú niekedy problém s pripojením. „Táto situácia je z viacerých pohľadov náročná, aj ja mám občas problémy s internetovým pripojením, ale myslím si, že naša škola to zvláda výborne,“ povedal jeden zo študentov. Doplnila ho ďalšia študentka: „Ak má niekto väčšie problémy, tak škola má kompetencie, aby mu dokázala pomôcť.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.