TopTip

Pápež a anglikánsky prímas požadujú viac mierového úsilia v Južnom Sudáne

Pápež a anglikánsky prímas požadujú viac mierového úsilia v Južnom Sudáne zdroj foto: pexels.com

Pápež František a anglikánsky prímas Justin Welby vyzvali politických lídrov Južného Sudánu, aby zintenzívnili úsilie o mier. Uprostred výziev a zápasov tejto doby by mali nájsť nové cesty odpustenia a slobody, uvádza sa vo veľkonočnom posolstve, ktoré Vatikán zverejnil v sobotu. Pod listom je podpísaný aj moderátor Škótskej cirkvi Jim Wallace.

Začiatkom júla František, Welby a Wallace spoločne navštívia Južný Sudán. „V očakávaní našej letnej mierovej púte sa tešíme na návštevu vašej veľkej krajiny,“ uvádza sa v závere posolstva.

V roku 2011 dosiahol Južný Sudán nezávislosť od Sudánu. O dva roky neskôr vypukla etnicky motivovaná občianska vojna medzi prezidentom Salvom Kiirom a jeho zástupcom Riekom Macharom. V nasledujúcich rokoch prišlo o život viac ako 400-tisíc obyvateľov Južného Sudánu. Len pomaly napreduje mierový proces v najmladšej krajine na svete, ktorý prebieha od roku 2018.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa de 3 habitaciones en una sola planta sin espacios habitables en un lado. Se puede construir en una parcela estrecha.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.