TopTip

Zo zahraničia
Pápež bude na Zelený štvrtok umývať nohy väzňom

Pápež bude na Zelený štvrtok umývať nohy väzňom

Pápež František bude tento rok na Zelený štvrtok (18. apríla) sláviť svätú omšu „in coena Domini“ vo väzenskom zariadení v mestečku Velletri neďaleko Ríma. Informovalo o tom Tlačové stredisko Svätej stolice.

Do Velletri, ležiaceho približne 40 km južne od Ríma sa pápež vydá o 15:30. Po stretnutí s väzňami a personálom zariadenia bude o 17:00 sláviť svätú omšu spojenú s obradom umývania nôh 12 väzňom. 

Nebude to po prvýkrát, čo pápež František na Zelený štvrtok umýva nohy väzňom. Minulý rok podobne slávil Eucharistiu v rímskej väznici Regina Coeli, doteraz vykonal tento obrad celkovo v štyroch väzenských zariadeniach.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.