TopTip

Pápež František je podľa Mariána Gavendu vnímavý na Ducha Svätého

Pápež František je podľa Mariána Gavendu vnímavý na Ducha Svätého TK KBS

Pápež František je vnímavý na Ducha Svätého - na margo septembrovej návštevy Slovenska to povedal bývalý hovorca Konferencie biskupov Slovenska Marián Gavenda. Vyjadril sa tak v relácii Rádia Lumen Zaostrené, v ktorej hovoril aj o tom, čo všetko treba pripraviť na návštevu Svätého Otca na Slovensku. 

Marián Gavenda bol počas návštevy Jána Pavla II v roku 2003 zodpovedný za vybudovanie mediálnej štruktúry. V rozhovore naznačil, na čo všetko treba myslieť pri príprave návštevy pápeža. „To je ako tie dielčie nácviky na spartakiádu a potom sa to celé scvičilo. To si treba uvedomiť, že pri svätej omši na miništranta kývnem, dones mi kalich, ak sa pozabudne, že je zamyslený a podá mi ho potom na oltár, ale tam je to ďaleko. Liturgista to má odkrokované, koľko je to krokov. On vie, že pri štvrtej prosbe spraví takto malíčkom a dole liturgista zoberie človeka, čo má pridelené obetné dary, aby už kráčal k oltáru. To je len jeden malý detail, ale keby toto nebolo nacvičené, tak to sú veľké prestoje, prázdno, to všetko musí byť ako dobrý orchester zladené a oni sú v tom majstri.“
Podľa Mariána Gavendu je výnimočné, že pápež František na Slovensku strávi štyri dni. „Potom sa bude dôležité pýtať hlavne na základe jeho príhovorov a reakcií, že čo nám to chce povedať. No isto, všetky tie skupiny, je to vždy aj určité ocenenie za minulosť. Keď ide napríklad o Rómov, uznávajú to aj civilné autority, cirkev robí veľmi účinnú službu rómskym komunitám. Tak je to aj prejav záujmu o tých, ktorých spoločnosť vníma ako marginalizovaných a teda ide medzi nich,“ uviedol marián Gavenda.
Celú reláciu Zaostrené s bývalým hovorcom Konferencie biskupov Slovenska Mariánom Gavendom si môžete vypočuť z archívu Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.