TopTip

Zo zahraničia
Pápež František menoval osobitného delegáta pre Lurdy

Pápež František menoval osobitného delegáta pre Lurdy

Pápež František menoval osobitného delegáta pre pútnickú svätyňu v Lurdoch. Je ním pomocný biskup francúzskej diecézy Lille Mons. Antoine Hérouard.

List s menovaním oficiálne prečítal v Lurdoch vo štvrtok 6. júna predseda Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu Mons. Rino Fisichella. Pápežská rada má z rozhodnutia Svätého Otca Františka vo svojej kompetencii aj podporovanie pastoračnej starostlivosti vo veľkých pútnických svätyniach ako miestach s významným evanjelizačným potenciálom.

Mons. Antoine Hérouard bol vymenovaný pre Lurdy za osobitného delegáta „ad nutum Sanctae Sedis“, čiže na základe potreby Svätej stolice. Naďalej zostáva pomocným biskupom Lille a jeho pripojená nová misia sa týka len samotnej pútnickej svätyne a pastoračnej a duchovnej služby v rámci nej. Biskupom diecézy „Tarbes e Lourdes“, do ktorej patrí aj mestečko Lurdy, naďalej zostáva Mons. Nicolas Jean René Brouwet.

V súvislosti s aktuálnym menovaním možno spomenúť, že podobným spôsobom vymenoval pápež František v roku 2017 za špeciálneho apoštolského delegáta pre pútnickú svätyňu v Medžugorí Mons. Henryka Hosera, ktorý je od roku 2018 apoštolským vizitátorom farnosti Medžugorie na dobu neobmedzenú.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.06.2019

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Za kňazov, aby sa striedmym a pokorným životom zasadzovali za účinnú solidaritu s najchudobnejšími
  • Úmysel KBS na jún: Aby sme mali dostatok duchovných povolaní a aby sme svojimi modlitbami vždy podporovali našich biskupov, kňazov, diakonov a zasvätených v ich službe
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za požehnané tehotenstvo pre Radku a šťastné donosenie a narodenie dieťatka. Zdenka
  • Za pomoc a ochranu Božej Matky pri zvládaní ťažkej choroby pre maminu Máriu. Monika, Darina, Ľudovít
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.