TopTip

Pápež František označil dokument EÚ za anachronizmus

Pápež František označil dokument EÚ za anachronizmus SpC-Vatikan

Pápež František počas spiatočného letu z Grécka absolvoval na palube lietadla tradičnú tlačovú konferenciu. Okrem iného v nej odpovedal na otázku ohľadom dokumentu o inkluzívnej úradnej komunikácii na úrovni Európskej únie. Metodický materiál určený európskym byrokratom predstavila európska komisárka pre rovnosť príležitostí Helena Dalliová. Okrem iného sa v ňom odporúča nahradiť v komunikácii termín „vianočné obdobie“ za „obdobie sviatkov“. Pápež František túto snahu nazval anachronizmom. „V histórii sa o to pokúšali mnohí, mnohé diktatúry. Spomeňte si na Napoleona, spomeňte si na nacistickú diktatúru, komunistickú diktatúru. Je to móda rozriedeného sekularizmu, destilovanej vody. Ale to je niečo, čo v dejinách nefungovalo,“ povedal Svätý Otec.
Svätý Otec ďalej upozornil, že Európska únia, ktorá je podľa neho nevyhnutná, sa musí vyvarovať ideologických kolonizácií, čo by mohlo viesť k jej rozdeleniu. „Európska únia musí rešpektovať vnútornú štruktúru každej krajiny, rozmanitosť krajín a nie chcieť uniformovať.“ Pápež František na záver dodal, že každá krajina v Európskej únii má svoje špecifiká, no zároveň má byť otvorená voči ostatným krajinám únie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de maison atypique avec stationnement couvert pour deux voitures et une chambre au rez-de-chaussée.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.