TopTip

Zo zahraničia
Pápež František povolil púte do Medžugoria

Pápež František povolil púte do Medžugoria Flickr.com - Sean MacEntee

Svätý Otec František rozhodol o povolení organizovať púte do Medžugoria oficiálnou formou zo strany farností alebo diecéz. V nedeľu 12. mája to spoločne oznámili počas svätej omše v medžugorskej farnosti apoštolský nuncius v Bosne a Hercegovine Luigi Pezzuto a špeciálny apoštolský vizitátor pre Medžugorie, arcibiskup Henryk Hoser. Doteraz bolo možné púte organizovať len súkromným spôsobom.

Aktuálne rozhodnutie Svätého Otca prichádza rok po tom, ako 31. mája 2018 vymenoval emeritného arcibiskupa poľskej diecézy Varšava-Praga Mons. Henryka Hosera za osobitného apoštolského vizitátora špeciálneho charakteru pre farnosť Medžugorie, na nevymedzený čas a na základe potreby Svätej stolice - ad nutum Sanctae Sedis.

Ide o novú situáciu z hľadiska pastoračného, keďže v predchádzajúcich desaťročiach bolo možné putovať do Medžugoria len súkromným spôsobom. Nejde však o novú situáciu v zmysle doktrinálneho vyjadrenia Cirkvi. Ani samotné menovanie vizitátora a rovnako ani dnešné oznámenie sa netýkajú vieroučnej otázky ohľadom toho, čo sa udialo v Medžugorí počnúc rokom 1981. Ide tu o fenomén, ktorý sa ešte stále neuzavrel.

Ako stručne sumarizuje Massimiliano Menichetti z Vatican News, zo šiestich vizionárov, ktorí boli v danej dobe deťmi alebo v dospievajúcom veku, traja uisťujú, že majú ešte i dnes denné zjavenie „Kráľovnej pokoja“, vždy o rovnakej hodine popoludní a na akomkoľvek mieste, kde sa nachádzajú. Sú to Vicka, ktorá býva v Medžugorí, Marija, ktorá žije v talianskej Monze, a Ivan, ktorý žije v USA, ale často sa vracia do vlasti. Štvrtá vizionárka Mirjana hovorí, že dostáva zjavenia každý mesiac, vždy v druhý deň, zatiaľ čo u zvyšných dvoch z niekdajších medžugorských detí sa to deje raz za rok.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.