TopTip

Pápež František zaslal do Zambie 100 tisíc eur na boj s podvýživou

Pápež František zaslal do Zambie 100 tisíc eur na boj s podvýživou

Do africkej Zambie smeruje dar pápeža vo výške 100 tisíc eur na pomoc tým, čo trpia nedostatočnou výživou.

Svätý Otec František reagoval na žiadosť miestnej Cirkvi o pomoc. Predseda Konferencie biskupov Zambie Mons. George Lungu sa na neho obrátil prostredníctvom apoštolského nuncia v Zambii a Malawi Mons. Gianfranca Galloneho s prosbou o podporenie tých najnúdznejších, zvlášť uprostred zdravotnej a ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou Covid-19 v krajine beztak poznačenej hladom a chudobou.  

Ako informovala Konferencia biskupov Zambie, pomoc z daru Svätého Otca sa bude rozdeľovať prostredníctvom diecéz, aby sa dostala k tým, ktorí ju najviac potrebujú, zvlášť k tým, čo utrpeli nedávnymi suchami a povodňami. Vo februári bolo v Zambii vyše dva milióny ľudí zasiahnutých suchom a neskôr zase záplavami.

Pred mesiacom OSN varovalo pred hroziacou potravinovou krízou „doposiaľ nevídaných rozmerov“ v ôsmich krajinách centrálnej a južnej oblasti Afriky. Patrí tam aj Zambia, kde je v ohrození vážnym nedostatkom výživy 20% obyvateľstva. K tomu sa pripája kríza vyvolaná pandémiou.   

Pápež František koncom júla zaslal do Zambie prostredníctvom nunciatúry tri pľúcne ventilátory, tisícky tvárových rúšok i ďalších hygienických prostriedkov. Ako uviedol generálny sekretár miestnej biskupskej konferencie, „vďaka daru troch ventilátorov sa zachránili životy, týmto gestom solidarity sa uľavilo v utrpení zambijského ľudu.“

Pápežovi Františkovi tiež vyjadril vďaku za jeho početné posolstvá solidárnosti, adresované počas pandémie Covid-19 Zambii i celému svetu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.