TopTip

Zo zahraničia
Pápež pri vstupe do Veľkého týždňa oslovil osobitne mladých

Pápež pri vstupe do Veľkého týždňa oslovil osobitne mladých

Na Kvetnú nedeľu 14. apríla pápež František pri slávnosti s tradičnou palmovou procesiou osobitne pozdravil všetkých mladých, ktorí na celom svete slávia diecézny Deň mladých so svojimi biskupmi. Povzbudil ich k radostnému nasledovaniu Ježišovej cesty pokory a dôverujúcej poslušnosti Bohu a dal im do pozornosti novú apoštolskú exhortáciu „Kristus žije“. Každému z prítomných pápež podaroval ruženec s výzvou k modlitbe za pokoj vo Svätej zemi a na Blízkom východe.

Svätej omši Nedele Pánovho utrpenia Svätý Otec František predsedal na Vatikánskom námestí za 50-tisícovej účasti. V homílii sa zameral na Ježišovu cestu pokory a poslušnosti v dôvere voči Bohu ako vzor pre každého kresťana. Zvlášť poukázal na jeho víťazstvo nad pokušením triumfalizmu. Najnebezpečnejšou formou triumfalizmu a „najzákernejším pokušením, ktoré ohrozuje Cirkev“ je „duchovná svetskosť“, citoval pápež František francúzskeho teológa, kardinála Henriho de Lubac SJ.

Na Námestí sv. Petra bolo výrazne cítiť prítomnosť mládeže a Svätý Otec im venoval osobitnú pozornosť. Vyzval k ich ku kráčaniu po ceste svätosti, akou prešli mnohí ich vrstovníci, ako často nenápadní „svätci z vedľajších dverí“, známi iba Bohu:

„Drahí mladí, nehanbite sa ukázať vaše nadšenie pre Ježiša, zakričať, že on žije, že je vaším životom. No zároveň nemajte strach nasledovať ho po ceste kríža. A keď pocítite, že od vás žiada, aby ste sa vzdali seba samých, aby ste sa zriekli vašich istôt, aby ste sa úplne odovzdali Otcovi, ktorý je na nebesiach, vtedy sa, drahí mladí, radujte a jasajte! Ste na ceste Božieho kráľovstva.“

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.