TopTip

Pápež prijal misionára väzneného dva roky v Nigeri a Mali

Pápež prijal misionára väzneného dva roky v Nigeri a Mali

Veľmi srdečné stretnutie pápeža Františka s pátrom Pierluigim Maccallim, talianskym misionárom zo Spoločnosti afrických misií, ktorého dva roky držali v zajatí džihádisti v Nigeri a Mali, sa odohralo 9. novembra vo Vatikáne.

Na stretnutie so Svätým Otcom prišiel páter Macalli, pochádzajúci zo severeotalianskej diecézy Cremona aj so skupinkou veriacich. Pri osobitnej audiencie misionár na kolenách prijal požehnanie Svätého Otca. Samotný pápež František sa sklonil, aby pobozkal ruky tohto kňaza.

Od únosu pátra Maccalliho v Nigeri ubehli dva roky než ho džihádisti prepustili v Mali spolu s ďalšími tromi ľuďmi. Z radosti z tohto prepustenia pápež František pri Anjel Pána vyzval v nedeľu 18. októbra, práve vo sviatok Svetového dňa misií k modlitbe za misionárov, pretože sú „tkáčmi bratstva“.

Po mesiaci od vyslobodenia prijal Svätý Otec pátra Pierluigiho Maccalliho na osobitnej audiencii. Taliansky misionár o tomto stretnutí pre Vatican News povedal:

„Bolo to veľmi, veľmi krásne stretnutie. Bol som dojatý predovšetkým tým, že som pápežovi porozprával, čo som prežil, a potom som zveril do jeho modlitby najmä komunity, do ktorých som chodieval, a ktoré sú už viac ako dva roky bez prítomnosti misionára a kňaza. Povedal som pápežovi o tom, že nesiem Cirkev Nigeru v modlitbe, spolu s ním. Pápež bol veľmi pozorný, počúval ma s veľkou láskavosťou. Povedal som mu aj veľké ´ďakujem´ za to, že sa za mňa spolu s Cirkvou modlil a tiež, keď pri Anjel Pána vo Svetový deň misií vyzval k potlesku vatikánske námestie za moje oslobodenie. Ja som mu ďakoval, a on povedal: ´My sme podržali teba, avšak ty si podržal Cirkev´. Zostal som bez slov: ja, maličký misionár, a on mi povedal toto... naozaj nemám slov.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.