TopTip

Pápež vyzval na očkovanie proti koronavírusu

Pápež vyzval na očkovanie proti koronavírusu TK KBS

Len čo Vatikánsky mestský štát dostane objednaných desaťtisíc dodávok vakcíny, emeritný pápež Benedikt XVI. má v úmysle zaočkovať sa proti koronavírusu. Už predtým rovnaké odhodlanie avizoval aj Svätý Otec František. Súčasný pápež František v rozhovore pre televízny kanál 5 povedal, že sa na očkovanie prihlásil sám, a uviedol, že z etického hľadiska by sa mal zaočkovať každý. V opačnom prípade ohrozujeme nielen svoje vlastné životy, ale aj životy ostatných. 

„Máme veľmi silné vyjadrenia od samotnej hlavy cirkvi, ktoré sú absolútne v súlade s tým, k čomu sa vyjadrila aj Konferencia biskupov Slovenska, aj Kongregácia pre náuku viery. Chcel to priblížiť práve takýmto vyjadrením, aby to bežní ľudia pochopili, že tu ide o životy a zdravie ľudí, ak tu máme nejaký prostriedok, ktorým dokážeme ochrániť mnoho ľudí, pretože mnoho ľudí je zraniteľných a ani o tom nevie. Vidíme, že nielen seniori a ľudia s niektorými ochoreniami sú zvlášť rizikové skupiny. Zomierajú aj ľudia, napríklad dvadsiatnici, tridsiatnici, štyridsiatnici, ktorí boli doteraz zdraví, nebrali žiadne lieky. Nikto z nás nevie, nakoľko je ohrozený. Nevieme ešte ako vírus môže zmutovať. Môže zmutovaťaj do nebezpečnejšej formy. Čiže bude ďalšia skupina ľudí ohrozená. A preto Svätý Otec použil takéto silné vyjadrenia, že ak niekto tu odmieta očkovanie, o ktorom vieme, že aj v minulosti zachránilo milióny životov a máme tu vakcíny, na ktorých pracujú najlepšie mozgy sveta a niekto to odmieta, tak hrá akoby ruskú ruletu, akoby naozaj hazardnú hru so životmi svojimi aj svojich blízkych,“ povedal pre rádio LUMEN morálny teológ Ján Viglaš.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.