TopTip

Pápežská cesta do Libanonu azda ešte v roku 2022

Pápežská cesta do Libanonu azda ešte v roku 2022 zdroj foto: pexels.com

Vatikánsky „minister zahraničných vecí“ arcibiskup Paul Richard Gallagher si myslí, že pápež František v blízkej budúcnosti navštívi Libanon. Malo by k tomu dôjsť hneď, ako to podmienky dovolia - možno ešte dokonca v tomto roku, povedal Gallagher na stretnutí s diplomatickým zborom v stredu vo Vatikáne.

Veľvyslancom referoval o svojej vlastnej nedávnej ceste do Libanonu. Intenzita stretnutí mu umožnila zažiť realitu Libanonu. Gallagher povedal, že neexistuje konsenzus o tom, ako riešiť problémy, ktoré sužujú túto krajinu.

Gallagher dodal, že ho znepokojuje najmä vysťahovalectvo mladých ľudí z Libanonu. Na mieste potvrdil, že Svätá Stolica je pripravená podporovať národný dialóg, ak si ho budú želať všetky zúčastnené strany.

Príležitosťou Gallagherovej cesty bolo 75. výročie diplomatických vzťahov medzi Svätou Stolicou a Libanonom. V hlavnom meste Bejrúte sa 68-ročný arcibiskup Gallagher rozprával s mnohými predstaviteľmi z oblasti politiky a náboženstva.

Libanon sa v ostatnom čase teší veľkej pozornosti v Ríme. František sa viackrát vyjadril k tamojšej neistej situácii. Krajina je v hospodárskej a politickej kríze, ktorá trvá už od roku 2019, a ktorú prehĺbil najmä silný výbuch v prístave Bejrút v auguste 2020. Podľa informácií humanitárnych organizácií takmer 80 percent Libanončanov je akútne ohrozených chudobou a sú odkázaní na núdzovú humanitárnu pomoc.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.