TopTip

Pápežské misijné diela preto aj tento rok ponúkajú možnosť získať ikonu Matky ustavičnej pomoci

Pápežské misijné diela preto aj tento rok ponúkajú možnosť získať ikonu Matky ustavičnej pomoci Pápežské misijné diela

Október je misijným mesiacom. Pápežské misijné diela preto aj tento rok ponúkajú možnosť získať ikonu Matky ustavičnej pomoci. Tá patrí k najznámejším obrazom Panny Márie na svete. Pápežské misijné diela každoročne pozývajú veriacich k modlitbe počas misijného mesiaca október. Tento rok ponúkajú možnosť modliť sa pred ikonou Matky ustavičnej pomoci. „Vzhľadom aj na tú situáciu, že ľudia sú vo väčšom strachu alebo potrebujú nádej, tak sme zvolili ikonu Matky ustavičnej pomoci, ktorá je tu preto, aby nám ľuďom pomohla v našich strachoch, v našich ťažkostiach. Možno v tom, že nevieme, čo nás čaká, pretože ona je matkou nádeje,“ hovorí národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze.
Pápežské misijné diela pozývajú podporiť modlitebne, či dobrovoľným peňažným príspevkom dobročinné projekty v Kongu. Jedným z nich je Dom Gabriela, v ktorom tehotným ženám poskytujú prístrešok a prístup k vzdelaniu. V neľahkej situácii by im pomohla studňa. „Pápežské misijné diela v Kongu majú niekoľko projektov, ktorými podporujú vrty studní, medzi iným aj tento vrt v Dome Gabriel, kde sú tehotné ženy, a príspevok, ktorý ľudia nám môžu poslať, tak pôjde na takéto projekty alebo podobné projekty. Totižto studňa je prameňom nádeje. Keď prichádza studňa, prichádza život, prichádza zdravie medzi obyvateľov Konga,“ povedal Ivan Kňaze.
Ikonu Matky ustavičnej pomoci vytlačenú na tvrdšom papieri je možné si objednať na stránke misijnediela.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
4-room house with a hip roof.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.