TopTip

Pätnásťročná kresťanku uniesol ženatý moslim, ktorý má štyri deti

Pätnásťročná kresťanku uniesol ženatý moslim, ktorý má štyri deti

Pätnásťročné kresťanské dievča Saneha Kinza Iqbal bolo unesené 30-ročným moslimom Saeedom Amanatom, ktorý je ženatý a má štyri deti. Únos sa odohral už pred mesiacom 22. júla, ale rodina dievčaťa podala sťažnosť až po mesiaci, pretože polícia im odmietla pomoc.

Rodina uneseného dievčaťa sa obáva, že ich dcéra sa stane súčasťou rastúcemu počtu kresťanských dievčat, ktoré sú unesené, nútené konvertovať na islam a potom zosobášené s moslimami.

Len s pomocou združenia, ktoré bojuje za práva žien (the Association of Women for Awareness and Motivation, skr. Awam), mohla rodina podať sťažnosť na policajnej stanici Jhang Bazar vo Faisalabade.

Dievča Saneha je najmladšou z piatich detí 55-ročného protestantského pastora Morrisa Masihho, ktorý býva na ceste Nasrat Colony Jhang Road vo Faisalabade. Je známa ako húževnatá a výborná študentka strednej školy a sníva o tom, že bude pracovať pre vládu.

Únosca, Saeed Amanat, pracuje ako člen ochranky pri vchode do ortopedickej kliniky v nemocnici vo Faisalabade. Matka dievčaťa, Rukhsana Bibi, sa prednedávnom pošmykla a zranila sa. Do 13. júna bola hospitalizovaná na ortopédii. Počas svojej práce ochrankára mal Saeed Amanat možnosť stretnúť sa so Sanehou, ktorá často sprevádzala svoju matku do nemocnice, a získať informácie o tom, kde býva. Tento muž žije v dedine vzdialenej 60 km od Faisalabadu, je ženatý a má štyri deti.

Dňa 22. júla Saneha odišla do kostola o 5.30 na ranné modlitby, ale domov sa už nevrátila. Po dlhom čakaní sa rodina obrátila na susedov, či o nej niečo nevedia. Niektorí susedia povedali, že videli dievča ako odchádza v aute s nejakými cudzími ľuďmi. Istý sused potvrdil, že jedným z mužov v aute bol muž pracujúci ako ochrankár v nemocnici menom Saeed Amanat.

Hoci Waseem Morris, 26-ročný brat Sanehy, informoval políciu, bolo to márne. Následne šiel do dediny únoscu Saeeda Amanata, kde stretol jeho otca, ktorý pripustil, že tento zločin spáchal jeho syn. Najprv pred staršími v dedine sľúbil, že Saneha bude prepustená a vráti sa domov, ale o pár dní neskôr zmenil názor. V každom prípade však uviedol, že keďže jeho syn je už ženatý a má štyri deti, bude pre Sanehu ťažké, aby ju prijala jeho rodina.

Dňa 28. júla únosca telefonicky kontaktoval rodinu pastora Morrisa Masiho a vyhrážal sa im, aby sa neopovážili podniknúť žiadne kroky k tomu, aby priviedli Sanehu domov. Len vďaka ľudsko-právnej organizácii Awam, polícia včera prijala predmetnú sťažnosť. Aktuálne sa združenie snaží o to, aby cez vplyvné osobnosti dosiahlo prepustenie malej Sanehy (Zdroj: AsiaNews / Preložil: Stanislav Gábor).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.