TopTip

PCR testy zo Slovenska prevzal vo Vatikáne pápežský almužník

PCR testy zo Slovenska prevzal vo Vatikáne pápežský almužník

Humanitárny dar pre charitatívne diela Svätého Otca Františka v podobe 10.000 kusov zdravotných testov PCR vyvinutých na Slovensku už vo Vatikáne prevzal pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski.

Pri príležitosti návštevy prezidentky Zuzany Čaputovej dar poskytla slovenská firma MultiplexDX, ktorú pri audiencii u pápeža Františka v pondelok 14. decembra zastupoval v delegácii vedec a biochemik Pavol Čekan. V spolupráci so SlovakAid firma venovala testy v prospech najzraniteľnejších skupín, migrantov a chorých.

O odovzdanie daru sa postaral veľvyslanec Slovenskej republiky pri Svätej stolici Marek Lisánsky. Diplomatickú zásielku v tepelne izolovanom balení 15. decembra priviezli pracovníci veľvyslanectva do sídla Pápežskej charity (Elemosineria Apostolica) vo Vatikáne. Pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski si dar prevzal so slovami vďaky a balík hneď odovzdal do rúk vatikánskych zdravotníkov, aby boli PCR testy udržiavané za predpísanej nízkej teploty a pripravené na použitie.

Veľvyslanec SR pri Svätej stolici Marek Lisánsky v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas vyjadril radosť nad zrealizovaním tejto formy pomoci zo Slovenska v spolupráci s Apoštolskou charitou. Opätovne sa tak podľa jeho slov potvrdila ochota Slovenska pomáhať ľuďom v núdzi:

„Je to ďalší príklad toho, že Slovensko skutočne pomáha aj tým najzraniteľnejším, azylantom, migrantom, tým, ktorí sú v starostlivosti Svätej stolice a úradu pápežského almužníka. Je to veľmi pekné symbolické gesto. Nadväzujeme tým aj na tú pomoc, ktorú Slovensko poskytlo už v prvej vlne pandémie, či už Taliansku pomerne rozsiahlou humanitárnou asistenciou, ale aj na pomoc, ktorú poskytla napríklad Konferencia biskupov Slovenska Talianskej biskupskej konferencii.“

Návšteva hlavy štátu vo Vatikáne podľa slov veľvyslanca Lisánskeho zanechala výnimočné dojmy a zvlášť v tomto predvianočnom čase bola symbolickým gestom schopným dodať pozitívnu energiu obyvateľom Slovenska i všetkým, ktorí to v týchto náročných časoch potrebujú.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.