TopTip

Piatkový zvonársky seriál: Zvony a my - my a zvony.

Piatkový zvonársky seriál: Zvony a my - my a zvony. zdroj foto: pixabay.com

O zvonoch rozprávajú v našom vysielaní kampanológovia, predstavitelia cirkví, zvonári, či kostolníci a aj osobnosti z rôznych sfér života. Počúvajte vždy v piatok o 7:15.

Na začiatku nového roka pokračujeme, ako sme sľúbili ďalej aj v našom obľúbenom zvonárskom seriáli, v ktorom pre Vás prinášame každý týždeň vždy originálne vysielanie o zvonoch, zvonároch či zvonolejároch na Slovensku. 

V roku 2022 odštartujeme rozhlasový pohľad do interaktívneho sveta zvonárskych nápadov a relácii, s novými ľuďmi a novými témami. Bohatosť nášho zvukového archívu nám totiž umožňuje predstaviť Vám svet zvonov očami pozoruhodných, známych i menej známych osobností, odborníkov i laikov, či ľudí z ulice. A tak sa v tomto roku v piatkových vydaniach nášho seriálu môžete tešiť na:

12 kampanológov,

12 duchovných predstaviteľov cirkví,

12 zvonárov a kostolníkov

12 osobností z rôznych sfér života

Piatkové rozhlasové stretnutia so zvonmi ponesú tento rok názov „Zvony a my – my a zvony“. Opäť budeme úzko spolupracovať s kampanológom Jurajom Gembickým z Krajského pamiatkového úradu v Košiciach, ktorého pravidelne oslovuje redaktor Martin Ďurčo, z košického štúdia Rádia LUMEN. 

Už 10 rokov vysielame na Rádiu LUMEN každý týždeň o zvonoch. V poradí už jedenásty rok v poradí prinesie teda mnoho rôznych hostí do každej nahrávky. Náš archív je naozaj bohatý a mnohí respondenti pre krátkosť času nedostali dostatočný priestor v rozprávaní o zvonoch a zvonolejárskom umení. Pripravované nové časti budú siahať na jednej strane do bohatého archívneho materiálu, na druhej strane v každom vydaní však dodáme aj nové nahrávky ľudí k téme "vzťah k zvonom a zvonárstvu". 

Seriál o zvonoch a zvonolejároch vysielame vždy v piatok o 7:15 a v repríze v utorok o 14:15.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille à 4 pièces avec garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.