TopTip

Počas víkendu svoje brány otvoril gospelový festival Lumen

Počas víkendu svoje brány otvoril gospelový festival Lumen TK KBS

Jubilejný 30-krát otvoril počas víkendu svoje brány gospelový festival Lumen, aby v Trnave privítal nielen mladých z rôznych kútov Slovenska. Organizátori pripravili multižánrový program na viacerých miestach v historickom centre mesta. Témou chceli vyzvať mladých, aby opäť hlasno zazneli ich skutky i dobrá správa Evnajlia.Tridsiaty ročník chcel účastníkom priniesť dobrú atmosféru, kvalitnú hudbu a stretnutie s priateľmi, ale i Bohom. Hovorí riaditeľ festivalu Ján Holubčík. „Ten dvojročný koronový čas všetkých mladých ľudí uzatvoril do seba samých alebo v jednotlivých rodinách, spoločenstvách, tak chceli sme ich pozvať, aby vyšli von do ulíc, aby sa nebáli ísť von a aby nahlas hovorili aj o Kristovi, aby vydávali svedectvo všetkým ľuďom.“
Headlinerom festivalu bolo austrálske zoskupenie Planetshakers. Okrem nich sa na pódiách predstavil aj raper Guvna B, projekt Godzon, speváčka Sima Magušinová, či kapela Hudbou vesmírnou. Nechýbali ani tradičné workshopy. „Festival Lumen je na jednej strane projekt, kde sa stretáva masa ľudí na námestí, a je to zážitok, čo mladý človek potrebuje. Ale na druhej strane každý človek, zvlášť aj mladý, túži po osobnom stretnutí sa. Tak sa snažíme prepájať, aby tam bolo všetko ponúknuté,“ povedal Ján Holubčík.

Hlavným organizátorom festivalu je Domka - Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci so Saleziánmi dona Bosca. Spoluorganizátorom je mesto Trnava.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Detached garage for one car with a gable roof

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.