TopTip

Novinky
Počujeme sa? V Novom Meste nad Váhom už áno!

Počujeme sa? V Novom Meste nad Váhom už áno!

Červená farba - nové frekvencie, fialová - súčasné pokrytie, slaboružová - súčasné pokrytie DAB+

Konečne! Povedali sme si v Rádiu LUMEN, keď sme si boli definitívne istí, že náš signál skvalitníme aj v Novom Meste nad Váhom. Práve z tejto lokality nám prichádzali opakované prosby od vás poslucháčov, že príjem nášho rozhlasového vysielania na týchto miestach ani zďaleka nie je ideálny. Odpoveď z rádia bola stále rovnaká - o vysielač sa neustále usilujeme. "Novú frekvenciu sme hľadali cca 5 rokov, preto lebo raster frekvenčného spektra v FM pásme je preplnený ale podarilo sa," približuje Ján Kraus, technický riaditeľ Rádia LUMEN. Nová frekvencia 93,7 MHz pokryje najmä územie Nového mesta nad Váhom a blízkeho okolia. "Keďže vyžiarený výkon frekvencie 93,7MHz je 250W ide o pokrytie hlavne Nového mesta nad Váhom a blízkeho okolia," doplnil Ján Kraus. 

A kedy si nás nakoniec v Novom Meste nad Váhom naladíte v lepšej kvalite? "Technológia je pripravená, povolenia vybavené a ak všetko dobre pôjde v priebehu najbližších dní by sa mohla podariť montáž. Počítame, že v druhej polovici augusta 2018 by mohla byť v prevádzke," upresňuje technický riaditeľ. 

V Novom Meste nad Váhom chystáme po rozvysielaní novej frekvencie začiatkom septembra 2018 aj návštevu farnosti, kde sa budete môcť stretnúť s moderátormi Rádia LUMEN. Už teraz sa tešíme na stretnutie s vami!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.