TopTip

PODCAST: Existuje covid? Odpovedá nemocničný kňaz

PODCAST: Existuje covid? Odpovedá nemocničný kňaz zdroj foto: pexels.com

Je koronavírus skutočný alebo ide o výmysel či sprisahanie? Kňaz Juraj Jendrejovský, ktorý dostal túto otázku, slúži v nemocnici v Martine aj tzv. covidovým pacientom. 

V tejto mimoriadnej situácii, keď dramaticky rastie počet ľudí v nemocniciach, sú v prvej línii aj nemocniční kňazi. Tí robia čo je v ich silách, aby bez sviatosti neostali ani ľudia s ochorením Covid-19, ktorí sú hospitalizovaní vo vážnom stave. Aj keď návštevy v nemocniciach sú momentálne zakázane, nemocniční kapláni majú výnimku a môžu navštíviť zomierajúcich ľudí. Oslovený duchovný však priznáva, že v tejto situácii sa ani on nedokáže dostať ku všetkým pacientom v nemocnici, ktorí by chceli kňaza. Pripomína mimoriadne prostriedky a odpustky, ktoré vyhlásil pre chorých ľudí na Covid-19 pápež František. Viac zisťoval redaktor Pavol Hudák.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.