TopTip

PODCAST: Nedajte sa ovládať strachom, dajte dušu Bohu

PODCAST: Nedajte sa ovládať strachom, dajte dušu Bohu Vincentín Pavol Noga na Starých Horách

Počas priamych prenosov sv. omší vo vysielaní Rádia LUMEN zazneli v predchádzajúcich dňoch viaceré povzbudenia do našej pandemickej reality. Výber je na našom podcaste.

Čo poteší dušu veriaceho človeka v čase pandémie? Duchovné slovo sa stalo v našich chrámoch nedostatkovým tovarom a mnohých tak ovládol strach o seba a svojich najbližších. Páter vincentín Pavol Noga sa 16. októbra počas piatkovej sv. omše venoval téme strachu a povzbudil všetkých veriacich ľudí, aby zahodili za hlavu svoje obavy počas pandémie.

Dajte cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo patrí jemu. Toto posolstvo bolo v centre evanjelia 29. nedele v cezročnom období. V čase, keď mnohí veriaci nerozumejú významu situácie s praktickým zrušením verejného slávenia sa Marek Forgáč, pomocný biskup Košickej arcidiecéze, dotkol tejto citlivej témy. Vypočujte si jeho kázeň z Kostola Sv. Rodiny v Košiciach, ktorú sme odvysielali 18. októbra v priamom prenose.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.