TopTip

PODCAST: Prečo je Hagia Sofia taká dôležitá?

PODCAST: Prečo je Hagia Sofia taká dôležitá? zdroj foto: flickr.com

Téma náboženstva bola znova zneužitá s cieľom posilniť politickú moc. Uvádza sa to vo vyhlásení pápežskej nadácie ACN. Podrobnosti nájdete na našom podcaste.

Nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi je vážne znepokojená premenou objektu Hagia Sofia na mešitu. Téma náboženstva bola znova zneužitá s cieľom posilniť politickú moc. Uvádza sa to vo vyhlásení pápežskej nadácie. Vo vyhlásení ACN víta, že politici celého sveta odsúdili počin Turecka, ktoré bývalý najväčší kresťanský chrám sveta, ktorý bol po dobytí Konštantinopolu v 15.storočí mešitou a od 30-tych rokov 20. storočia fungoval ako múzeum. Nadácia žiada politikov, aby s rovnakou ráznosťou odsudzovali aj prenasledovanie kresťanov a iných náboženských menšín v regióne. Viac povie redaktor Pavol Hudák.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.05.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za finančníkov, aby spolupracovali s vládami na regulovaní oblasti financií a tak uchránili občanov pred nebezpečenstvami.
  • Úmysel KBS na máj: Aby sme dobrým príkladom života šírili evanjelium vo svojom okolí.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zvládnutie ťažkej osobnej životnej situácie a za správne rozhodnutie v osobnom i pracovnom živote a nájdenie životného partnera (manžela) v súlade s Božou vôľou. Jana
  • Za zdravie a Božie požehnanie môjho manžela Jozefa. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.