TopTip

Podujatia Univerzitného pastoračného centra v Košiciach obmedzila pandémia

Podujatia Univerzitného pastoračného centra v Košiciach obmedzila pandémia TK KBS

Podujatia Univerzitného pastoračného centra v Košiciach obmedzila pandémia korona vírusu. No aj tak si vysokoškoláci a kňazi našli spôsob, ako spolu komunikovať a rozvíjať aj duchovný život. Mária Čigášová oslovila kňaza Martina Štiebera, ktorý v UPC-čku pôsobí tri roky. „Máme výhodu v tom, že vysielame live vlastne sväté omše. To sme robili dávno pred covidom, pravidelne raz do mesiaca z Jedlíkovej, z internátov. Nechceli sme zostať iba pri tom. Tak sme začali riešiť iné veci, najprv povedať nejaké duchovné slovko, minulý rok vo veľkonočnom období sme mali rôzne formy zamyslenia a potom párkrát sa podarilo zopár webinárov, vyslovene živých diskusií moderovaných cez sociálne siete,“ povedal Martin Štieber.

Kňaz je v súčasnosti vďačný za sociálne siete. „Chvalabohu, že máme tie sociálne siete, je to pomoc, lebo naozaj si človek nevie dnes predstaviť, že by sme boli dva roky bez výraznejšieho prepojenia. Človek môže niečo dať, ukázať nejaký svoj talent a potom zostanespätná väzba. To bolo potom krásne vidno, keď sa uvoľnili opatrenia, mladí si nás postupne nachádzali a prišli do UPC-čka a zastavili sa, dali o sebe vedieť. Tomuto sa tešíme, že to prináša svoje ovocie.“
Naďalej pokračujú sväté omše prostredníctvom sociálnych sietí, takže pravidelný program študentom ponúkajú, hoci cez elektronickú komunikáciu. „Teraz pri tých všetkých obmedzeniach a počtoch ľudí na svätej omši sme si tiež vytvorili model duchovného programu. To znamená, najprv štandardný model, že niekoľko ľudí môže prísť do kaplnky. Tak máme rozpis služieb, ponuku adorácie v popoludňajších hodinách až do večera. Ktokoľvek mohol prísť  na sväté prijímanie, na rozhovor a neboli to len študenti, ktorí tam prichádzali,“ dodal Martin Štieber.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Garage non attenant avec toit à pignon pour une voiture

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.