TopTip

Pokračujeme v online deviatniku. Modlite sa s nami k Božej Matke

Pokračujeme v online deviatniku. Modlite sa s nami k Božej Matke Deviatnik k Panne Márii povedie Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN

13. mája si pripomíname zjavenia Panny Márie vo Fatime v Portugalsku. Každý večer sa budeme o 20:00 modliť deviatnik na našom facebooku. Začíname už 4. mája!

Deviatnik zostavili liturgisti Štefan Fábry a Peter Staroštík. Nájdete ho aj v knihe Panna Mária Fatimská - modlitby a pobožnosti (SSV 2017). 
Video deviatnik začíname vysielať 4.mája 2021 na našom profile na sociálnej sieti facebook vždy o 20:00. Po premiére o 20:00 sa k deviatniku môžete vrátiť kedykoľvek a pripojiť sa tak k modlitbe v čase, ktorý vám vyhovuje najviac.
Na začiatku modlitby sa sledovateľom prihovorí vždy Peter Staroštík, dekan farnosti Banská Bystrica Katedrála a vysvetlí význam úcty k Panne Márii v našich končinách. Rozjímania z pútnického miesta Studnička na Starých Horách interpretuje Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN. V modlitbe ju budú symbolicky sprevádzať dve z jej detí: Ninka Szakácsová(8) a Hanka Szakácsová(5). Pridá sa tiež Samuel Meško(10), syn Daniely Meškovej, ekonómky Rádia LUMEN. Technicky spolupracuje Jozef Pikula. 
Poslucháči, ktorí sa pripoja k modlitbe na facebooku uvidia každý deň zábery zo Starých Hôr, pútnického miesta Studnička a Katedrály svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici. 

Symbolickí traja fatimskí pastierikovia v podobe troch detí z rodín zamestnancov Rádia LUMEN
K deviatnikom k Panne Márii má konateľka Rádia LUMEN osobný vzťah. „Pred rokmi som si prešla skúsenosťou osobného uzdravenia a preto som veľmi rada, že poslucháčom môžeme sprostredkovať túto pobožnosť v mariánskom mesiaci a prosiť spoločne za svoje úmysly," približuje svoj duchovný pohľad Zuzana Szakácsová. 

V prípade videoprodukcie ide už o druhý deviatnik, ktorý pripravilo Rádio LUMEN pre svojich priaznivcov na facebooku. Z Kostola svätého Jozefa, robotníka, v Balážoch sa pred jeho sviatkom modlil Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bella casa grande con cantina.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.