TopTip

Z domova
Politickí väzni si pripomenú výročie pádu komunizmu

Politickí väzni si pripomenú výročie pádu komunizmu

Konfederácia politických väzňov Slovenska si pripomenie 30. výročie pádu komunistického režimu spomienkou na jeho obete v nedeľu 17. novembra 2019 v Bratislave.

O 12:00 bude svätá omša v Katedrále sv. Martina, ktorú bude celebrovať biskupský vikár Ministerstva vnútra SR Jozef Paluba.

O 14:00 bude pietna spomienka na obete komunistického režimu pri pamätníku Brána slobody v Devíne. Program bude tvoriť kladenie vencov, štátna hymna SR a prejavy hostí, okrem iných sa prihovorí aj bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Konfederácia politických väzňov Slovenska si pripomenie 30. výročie pádu komunistického režimu aj v niektorých krajských mestách.

V Trnave bude vo štvrtok 14. novembra 2019 o 8.00 svätá omša v Bazilike sv. Mikuláša v rámci Trnavskej novény, ktorej celebrantom bude väzenský dekan v Hrnčiarovciach nad Parnou kpt. Gabriel Dzvoňár. O 9.30 bude pietna spomienka pri pamätníku obetí komunistického režimu pri Okresnom súde.

V Žiline bude v piatok 15. novembra 2019 o 14.30 pietna spomienka pri pamätníku obetí komunistického režimu pred Mestským úradom. Bude súčasťou programu študentskej konferencie Nenápadní hrdinovia.

V Prešove bude v utorok 19. novembra 2019 o 12.00 svätá liturgia v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, po ktorej bude o 13.30 pietna spomienka pri pamätnej tabuli obetí komunistického režimu na Hlavnej 72.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.01.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby nám Pán dal milosť bratsky spolunažívať s príslušníkmi iných náboženstiev, navzájom sa za seba modliť a byť voči všetkým otvorení.
  • Úmysel KBS na január: Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každým vírusom, ktorý zabíja telo, ale najmä dušu.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za dar živej viery pre mojich kolegov. Zdenka
  • Za milosti a dary Ducha Svätého pre manželku a synčeka a za pokoj. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.