TopTip

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí TK KBS

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí s názvom Na minútku, prosím. Ide o krátke zamyslenia k nedeľnému evanjeliu. Modlite sa, to sú Ježišove slová, ktorými vrcholí evanjelium prvej adventnej nedele. Podľa biskupa Jozefa Haľka to je výzva, prežiť advent v zintenzívnenej komunikácii s Bohom. „Aby potom Vianoce, ktoré zažijeme, boli skutočné, aby to nebol len obraz a folklór, ale niečo, čo sa udeje v našom srdci. To chcel aj Johann Wichern, ktorý v roku 1839 vymyslel pre opustené deti v Hamburgu adventný veniec. Nech aj v našom srdci horí živý plameň živej komunikácie s Bohom. Majme horlivé srdce, aby sme Ježiša stretli na Vianoce ako niekoho, kto je darom pre nás, osobným darom pre každého jedného z nás,“ povedal.
Vyrovnajte mu chodníky. V tomto adventnom spomalení prirovnáva Jozef Haľko retardér na ceste k logike sv. Jána Krstiteľa, keď hovorí o tom, aby sme urovnali, čo je hrboľaté a doplnili, čo je nedostatočné. „Na to, aby ste to mohli urobiť, musíte spomaliť. Advent je naozaj doba, v ktorej by sme mali spomaliť a zamyslieť sa nad tým, nielen čo v našom živote prevyšuje ako hrboľ, čo je naviac ako hriech, ale to, čo chýba, treba dopĺňať. To je zanedbanie dobrého. A žijeme v dobe, keď stačí možno niekomu zavolať, niekoho osloviť, o niekoho sa zaujímať a urobiť tak dobrý skutok. A kde sú dvaja alebo traja v Ježišovom mene, tam je živý betlehem.“
Minútové zamyslenia biskupa Jozefa Haľka nájdete na jeho profile na sociálnej sieti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare per una famiglia di 4 – 5 persone con una stanza al piano terra.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.