TopTip

Posledná januárová nedeľa je tradične venovaná Katolíckej univerzite

Posledná januárová nedeľa je tradične venovaná Katolíckej univerzite TK KBS

Posledná januárová nedeľa je už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku. Zmyslom slávenia tejto nedele je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite. 

 

Pri príležitosti slávenia nedele Katolíckej univerzity v Ružomberku napísal rektor univerzity Jaroslav Demko list. Pripomína v ňom, že univerzita aj naďalej formuje mysle a srdcia našich mladých, no aktuálne funguje v skrytosti. „Aj vo vysokoškolskom prostredí sa odohráva skrytý život. Stačí si len predstaviť niekoľkotisíc študentov, ktorí študujú na Katolíckej univerzite v Ružomberku, ich interakcie, vzťahy, to, ako sa snažia vzdelať, napredovať a byť osožní,“ napísal rektor.


Rektor zároveň v liste pripomína odvážnych študentov a pedagógov z fakulty zdravotníctva, ktorý sa zapojili do pomoci v boji proti koronavírusu. „Neváhajú nasadiť svoje zdravie v službe blížnym a sú zapojení do prvej línie boja s ochorením COVID-19,“ zdôraznil v liste.


Veľký kancelár Katolíckej univerzity a zároveň košický arcibiskup metropolita Bernard Bober počas nedeľnej svätej omše povedal: „Dnes ešte viac spoločne ďakujeme Bohu za to, že ako katolíci máme na Slovensku vlastný akademický priestor, v ktorom sa môžeme určiť i vychovávať, formovať myseľ i srdce vo svetle Ježišovho slova a moci jeho mena.“


Katolícka univerzita pozýva v stredu na virtuálny deň otvorených dverí. Viac informácií nájdete na webovej stránky ku.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.