TopTip

Novinky
POSOL NÁDEJE: Zbierka na nové vysielače

POSOL NÁDEJE: Zbierka na nové vysielače

Rádio LUMEN vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle stať sa poslom nádeje. Pomôžte nám prinášať nádej na celé Slovensko. Už 1€ dokáže meniť tisícky životov!

V máji 2018 pridelila Rada pre vysielanie a retransmisiu 3 nové frekvencie Rádiu LUMEN. Vďaka tomuto rozhodnutiu dnes už vysielame v Novom Meste nad Váhom na frekvencii 93,7 MHz. Práve cez víkend zavítal tím katolíckej rozhlasovej stanice medzi nových poslucháčov. "Bola to výborná príležitosť predstaviť novomešťanom vysielanie Rádia LUMEN práve počas ich hlavného odpustu. Slávnosť bola na nádvorí pred Kostolom zasväteným práve Narodeniu Panny Márie, ktoré pripadlo na sobotu 8.9. Priamo na nádvorí sme mali umiestnený aj prezentačný stánok. Zastavili sa pri ňom viacerí ľudia, ktorí sa posťažovali, že chytajú Rádio LUMEN len vo veľmi zlej vysielacej kvalite alebo vôbec. Mali ste vidieť tú radosť, keď sme im povedali, že už si môžu naladiť kvalitné vysielanie na frekvencii 93,7 MHz. Viacerí z nich sa stali hneď aj našimi patrónmi," zhŕňa dojmy z návštevy v Novom Meste nad Váhom výkonná riaditeľka rádia Zuzana Szakácsová.

Deviate najpočúvanejšie rádio s jedinečnými poslucháčmi chce prinášať nádej na celé Slovensko. Mapa pokrytia signálu Rádia LUMEN sa tak aj vďaka vám definitívne mení a rozširuje. "Nesmierne sa z toho tešíme. Na návšteve v Stropkove sme zažili obrovské prijatie a úprimnú neskrývanú radosť ľudí, ktorí sa nášho vysielania nevedia dočkať. Zriadenie vysielačov ešte pár mesiacov potrvá, ale neustále na nových frekvenciách pracujeme. Vpred nás poháňa najmä myšlienka na našich poslucháčov a vedomie, že ich môžeme naším vysielaním obohatiť," dopĺňa Z. Szakácsová.  

Zabezpečenie nových vysielačov je finančne veľmi náročný projekt. Termíny vytvárajú isté časové napätie, no v Lumene sa mobilizujú všetky sily. "Sme viazaní sľubom, že do konca tohto roka budú všetky tri nové vysielače aktívne a naše vysielanie spustené. Inak hrozí, že o frekvencie prídeme. To by nás veľmi mrzelo," priznáva výkonná riaditeľka Zuzana Szakácsová.  

Rádio LUMEN vopred ďakuje všetkým prispievateľom, dobrodincom a sponzorom, ktorí túto výzvu príjmu. Výťažok zbierky POSOL NÁDEJE bude použitý výlučne na tieto účely. 

Číslo účtu v tvare IBAN: SK26 0200 0000 0039 9572 4456

Ukážme spoločne, že aj 1€ má veľkú silu zmeniť tisícky životov! 

Ďakujeme

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre rodičov. Dcéra Katarína
  • Za vnučku Ariánku, za návrat k svojej rodine, požehnanie pre ďalšie štúdium a budúcnosť a za pomoc Božiu pre ľudí, ktorí v tejto situácii pomáhajú. Mária
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.