TopTip

Pôstnou krabičkou chce Slovenská katolícka charita aj počas tohto pôstu povzbudiť ľudí k láske

Pôstnou krabičkou chce Slovenská katolícka charita aj počas tohto pôstu povzbudiť ľudí k láske TK KBS

Pôstnou krabičkou chce Slovenská katolícka charita aj počas tohto pôstu povzbudiť ľudí k láske a pomôcť deťom v Ugande a Rwande. Jedenásty ročník zbierky umožní pokračovanie starostlivosti o všestranný rozvoj detí so zreteľom na siroty a polosiroty. Pôstna krabička je výzvou pre veriacich, aby pôstne odriekanie pomohlo aj iným ľuďom. Po zrieknutí sa kávy, sladkostí či obedu v reštaurácii môžu ušetrené peniaze vložiť do krabičky a potom ich poslať na účet Slovenskej katolíckej charity. „Slovenská katolícka charita chce cez pôstnu krabičku upozorniť ľudí na to, že každý pôst, ktorý človek prijíma, tak by mal mať určitý zmysel. Vložiť napríklad do pôstu alebo pôstnej krabičky lásku. Nie je to možno o množstve finančných prostriedkov, ale koľko človek lásky do pôstu vloží, to sa ukáže na ovocí. Treba premýšľať nad tým, na čo konkrétne chcem pôst obetovať,“ hovorí Ján Košta zo Slovenskej katolíckej charity.
Pôstna krabička tento rok pomôže v africkej Ugande a Rwande. Podobne ako v minulých rokoch, peniaze zo zbierky poputujú do Centra Gift of Love v Ugande a Kultúrneho centra sv. Vincenta Pallotti vo Rwande. Okrem toho pomôžu prevádzkovať remeselné kurzy pre mladých mužov a ženy a v prevádzke škôlky. Pripravujú sa však aj nové projekty.

„V Ugande nás biskup nás oslovil, že by potrebovali zrekonštruovať škôlku. Rozbehli sme projekt na podporu udržateľného farmárčenia, kde chudobní ľudia z okolia sa združia do skupín, spoločne pestujú ryžu, fazuľu, kukuricu a spolu si sporia na to, aby keď svojim deťom chcú uhradiť školské poplatky alebo si zrekonštruovať strechu na dome, aby na to mali,“ vysvetlil Ján Košta.
Pôstnu krabičku je možné získať v kostoloch i na stránke postnakrabicka.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con un giardino d'inverno e un garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.