TopTip

Pre Pavla Jurčagu je vzácne, že môže spravodajsky pokrývať návštevu pápeža

Pre Pavla Jurčagu je vzácne, že môže spravodajsky pokrývať návštevu pápeža

Pre náboženského redaktora rádia LUMEN Pavla Jurčagu ako kňaza je výnimočná a vzácna chvíľa, že môže spravodajsky pokrývať návštevu pápeža Františka – Petra našich dní vo vysielaní rádia. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS, v roku 1990 návštevu pápeža sledoval v televízii a pri rozhlase, v roku 1995bol ako malý chlapec spolu s bratom v Levoči. “Spomínam si, ako som za svätým Jánom Pavlom II. v roku 2003 putoval po všetkých miestach jeho návštevy a komentoval priame prenosy.  Tentokrát to budeme robiť priamo z rozhlasového štúdia v Banskej Bystrici, kde k nám bude prichádzať signál z jednotlivých miest. Spolu s mojimi spolukomentátormi a spolubratmi biblistami:  Františkom Trstenským a Pavlom Vilhanom budeme prinášať všetko podstatné z pápežskej návštevy v priamych prenosoch,” povedal.

Zo štúdia rádia LUMEN sa bude Pavol Jurčaga spájať s kolegami, ktorí budú v teréne a každý večer o 20:00 prinesie katolícke rádio spravodajský súhrn. “V ňom nebude chýbať telefonát s rožňavským diecéznym biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom, či pohľad na pápežské príhovory očami Mariána Bublinca a Jána Víglaša, ktorí pripravujú spolu s Jánom Krajčíkom reláciu mesiac s pápežom Františkom a mnoho ďaľších zaujímavých informácii. Takže máte sa na čo tešiť, my sa tešíme na Vás a veríme, že spolu prežijeme nezabudnuteľné a požehnané chvíle pri tejto historickej pápežskej návšteve,” dodal Pavol Jurčaga.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de maison de famille moderne en maçonnerie et à 4 pièces avec garage séparé comprenant rangement et abri d'auto.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.