TopTip

Novinky
PRÍBEH: Ako si dokážeme pomôcť navzájom

PRÍBEH: Ako si dokážeme pomôcť navzájom Želmíra Fetisovová (vľavo) a Viera Hamdi (vpravo) - hlavní hrdinovia nášho príbehu.

V júni sa skončil náš projekt pomoci Darujem ti svoj talent. Ten inšpiroval poslucháčku Želmíru, aby niekomu darovala bicykel. Ako to dopadlo?

Pani Želmíra Fetisovová žije v Martine a keď počúvala naše vysielanie a zaregistrovala v ňom projekt pomoci Darujem ti svoj talent, zistila, že aj ona by chcela pomôcť. Do kategórii nášho projektu pomoci sa však nezmestila - nedarovala nejakú schopnosť, alebo inú tvorivú činnosť, ktorú môžeme nazvať talentom. U seba doma však našla nepoužívaný skladací bicykel. Zatúžila ho niekomu darovať, obzvlášť, keď sa z vysielania Rádia LUMEN dozvedela, akú radosť urobí ľuďom aj malá pomoc. 

Želmíra ponúkla do Rádia LUMEN skladací bicykel ako dar pre niekoho, komu by mohol byť užitočný. V rubrike Čo nového v LUMENE sme o tejto ponuke povedali, a ako prvá sa ozvala poslucháčka Viera Hamdi: "Chodím do práce vlakom a následne jeden kilometer pokračujem pešo. Práve skladací a spratný bicykel by mi veľmi pomohol na ceste do práce," uviedla Vierka v e-mailovej komunikácii. 

Obidve dámy, Želmíru aj Vierku sme spoločne skontaktovali a počas jedného z júlových dní sa spoločne stretli. "S radosťou a potešením duše Vám môžem oznámiť, že darovanie bicykla pani Vierke Hamdi sa uskutočnilo 13. júla predobedom, na martinskej železničnej stanici. Stretnutie bolo veľmi milé a som rada, že bicykel sa dostal  do vlastníctva pani Vierky, ktorá ho bude vedieť využiť na dobrú vec, teda na uľahčenie cestovania do práce," napísala nám do redakcie Želmíra Fetisovová.

Ruženec zo Svätej Zeme, ktorým sa pani Vierka odvďačila za skladací bicykel

To však nebol koniec pozitívnej spätnej väzby na stretnutie dvoch verných poslucháčiek Rádia LUMEN. Pani Želmíra sa nám po čase opäť ozvala: "Som potešená z toho,  že radosti z obdarovania pokračujú. Pani Vierka Hamdi mi poslala balíček v ktorom okrem dobrej sladkosti bol zabalený aj dar najvýznamnejší, posvätený ruženec z Jeruzalema, aj so štipkou Svätej zeme v spojovníku - medailóniku ruženca. Darčeku som sa veľmi potešila lebo viem, že je vyjadrením toho najčistejšieho poďakovania..., a ďakujem zaň pani Vierke."

Platí teda staré známe - "radosť rozdávaním rastie". Možno aj vás tento krátky skutočný príbeh, ktorý sa udial na pozadí nášho vysielania, povzbudí k štedrosti a láskavosti voči ľuďom okolo nás. Nikdy totiž neviete, ako sa vám rozdávaná radosť môže vrátiť...

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.07.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
 • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie vnučky Melany a manžela Štefana a dar viery pre celú rodinu. Viera
 • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.