TopTip

Premiéra filmu FATIMA bola svetová

Premiéra filmu FATIMA bola svetová Pred filmovým plátnom zľava: Martina Lišková, konateľka Foxx Media Group, Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN a Ivo Novák, redaktor (foto: Jozef Pikula)

Na Slovensku mal 29. júla svetovú premiéru nový film Fatima. Desaťročná Lucia v ňom spolu so sesternicou a bratrancom ohlásia, že sa im zjavila Panna Mária.

Kinosálu banskobystrického multikina zaplnili aj poslucháči Rádia Lumen zo vzdialenejších miest. Mnohí z nich vyhrali vstupenky v našej súťaži a boli zvedaví na najnovšie filmové  stvárnenie udalostí spred viac ako 100 rokov v portugalskej Fatime. Pozvanie do kinosály v Banskej Bystrici prijali tiež zástupcovia cirkevného života a pracovníci Rádia LUMEN. 

Nový film o Fatime je odlišný od tých, ktoré už poznáme. „Zo všetkých spracovaní, ktoré už diváci mali možnosť vidieť, sa toto najnovšie odlišuje tým, že to nie je len historické stvárnenie udalostí. Je to aj psychologická sonda do duše malej vizionárky Lucie, do je vzťahov s rodinou a blízkymi," približuje Martina Lišková, konateľka spoločnosti Foxx Media Group, ktorá zabezpečila distribúciu filmu na Slovenku. 

Sálu banskobystrického multikina však Rádio LUMEN v spolupráci s touto spoločnosťou už raz zaplnilo. „Spolupracujeme už druhý raz, predtým sme spolupracovali pri filme o pápežovi Františkovi, ktorý zožal úspech v kinách a teraz je to aj medializácia filmu Fatima. V týchto ťažkých časoch koronavírusu, ktorý valcuje Ameriku, keďže ide o americký film, nemohla byť predpremiéra práve tam, ako to bolo pôvodne naplánované, ale na Slovensku. Je to úžasné, že nám Američania takto vyšli v ústrety," pripomenula výnimočnosť tohto okamihu Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN. 

Krátko pred samotným premietaním sa hosťom v kinosále prihovoril aj náboženský redaktor Pavol Jurčaga, ktorý ešte pred filmom zrekapituloval všetky dôležité informácie o fatimských zjaveniach. Prihovoril sa aj redaktor Ivo Novák, ktorého oslovil krátky prejav Martiny Liškovej z distribučnej spoločnosti Foxx Media Group. „Pani Lišková vysvetlila, akým spôsobom sa podarilo presvedčiť svetových producentov, aby sa mohla predpremiéra uskutočniť práve na Slovensku. Ona im povedala, že my tento film potrebujeme teraz, nie až v jeseni. Páčilo sa mi, že práve takýmto spôsobom upozornila na situáciu v ktorej žijeme. Koronavírus je stále za dverami a potreba duchovného prebudenia je stále aktuálnejšia," doložil svoje dojmy jeden z moderátorov denného vysielania Rádia LUMEN.

Pred vstupom do kinosály zľava: Ivo Novák - redaktor, Zuzana Szakácsová - konateľka Rádia LUMEN, Beata zemančíková - marketingový manažér, Andrej Baldovský - redaktor, Marek Rimóci - technik (foto: Jozef Pikula)

Predpremiéra bola veľmi vzácnym okamihom pre všetkých zúčastnených. Mnohí poslucháči, ktorí získali vstupenky v súťaži, využili príležitosť porozprávať sa s redaktormi svojho obľúbeného rádia. „Prišli sme z Ružomberka, spoza kopca, a sme radi, že sme vás videli aj osobne. Cenu som získal v telefonickej súťaži s Andrejom Baldovským," pochválil sa spokojný poslucháč z Liptova, ktorý dodal, že práve Rádio LUMEN je pre neho jediným rádiom, ktoré sa dá počúvať. Iní poslucháči ocenili krásnu hudbu ale aj vecnosť filmu, ktorý bude podľa ich slov ešte dlho doznievať... 

Rádio LUMEN v spolupráci s distribučnou spoločnosťou pripravuje ešte jedno premietanie filmu Fatima a to na banskobystrickom amfiteátri pod holým nebom. V sobotu 15. augusta sa v Katedrále sv. Františka Xaverského uskutoční fatimský večer - duchovný program spojený so svätou omšou a modlitbou ruženca, taktiež s vystúpením Zuzany Eperješiovej, hudobníčky známej pod menom Skyva alebo z hudobného zoskupenia Poetica Musica. Po tomto programe je možné zakončiť fatimský večer práve na premietaní filmu Fatima na amfiteátri. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.