TopTip

Zo zahraničia
Prenasledovanie kresťanov sa podľa Britov blíži ku genocíde

Prenasledovanie kresťanov sa podľa Britov blíži ku genocíde

Miera prenasledovania, ktoré zažívajú po celom svete kresťania, sa podľa kritérií OSN blíži k definícii genocídy. Uvádza to správa britskej vlády, na ktorej spolupracoval biskup Trur. "Dôkazy ukazujú nielen geografické šírenie protikresťanského prenasledovania, ale tiež jeho rastúcu závažnosť. V niektorých regiónoch sa úroveň a povaha prenasledovania pravdepodobne blíži k medzinárodnej definícii genocídy, podľa toho, čo prijala OSN," cituje správu Christian Today.

Dokument varuje, že extrémistické skupiny na miestach, ako je Sýria, Irak, Egypt, severovýchodná Nigéria a Filipíny, sa snažia o vyhladenie kresťanov. Ďalej správa tvrdí, že "úmysel vymazať všetky dôkazy kresťanskej prítomnosti" v týchto krajinách bol prejavený násilnými činmi, ako je odstránenie kríža a zničenie cirkevných stavieb a iných kresťanských symbolov. Aj únos duchovných osôb predstavuje "priamy útok" na štruktúru a vedenie cirkvi.

"Tam, kde sa tieto a ďalšie incidenty stretávajú s príznakmi genocídy, budú vlády musieť priviesť páchateľov k spravodlivosti, k pomoci obetiam a prijať preventívne opatrenia do budúcnosti," uviedla správa. Hlavný dopad týchto činov proti kresťanom je exodus. Kresťanstvo teraz čelí možnosti, že bude vyhladené v častiach Blízkeho východu, kde sú jeho korene."

"Požiadal som biskupa Trura, aby vydal nezávislú, čestnú, neochvejnú a tvrdú správu. To, čo mi dnes dodal, je pre poctivé čítanie," vyhlásil minister zahraničných vecí Jeremy Hunt. "Priebežná správa pricházda tesne po desivých útokoch na Srí Lanke, ničivom útoku na dve mešity v Christchurchu a streľbe na synagógu v San Diegu. Nie je nič horšieho, než nenávidieť niekoho na základe jeho viery. To, že je to na vzostupe, by nás malo všetkých šokovať," komentoval.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.