TopTip

Prešovský samosprávny kraj po dvojročnej pandemickej prestávke oceňoval osobnosti

Prešovský samosprávny kraj po dvojročnej pandemickej prestávke oceňoval osobnosti TK KBS

Prešovský samosprávny kraj po dvojročnej pandemickej prestávke oceňoval osobnosti, ktoré významne prispeli k rozvoju kraja doma aj v zahraničí. Ocenení boli aj kňazi, ktorí sa zapojili do dobrovoľníckej služby v nemocniciach, a protosynkel Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík, ktorý ocenenie získal za koordináciu príprav návštevy pápeža Františka v Prešove.

Počas galavečera bolo odovzdané ocenenie aj kňazom Prešovskej archieparchie, Spišskej diecézy, Evanjelickej cirkvi i Košickej arcidiecézy, ktorí pomáhali na covidových oddeleniach ako dobrovoľníci. „Chcem poďakovať môjmu tajomníkovi, pretože on prišiel s nápadom, využiť voľný čas uzavretia kostolov, že treba ísť ľuďom pomáhať do nemoníc,“ povedal košický arcibiskup metropolita Bernard Bober.

Cenu Prešovského samosprávneho kraja odovzdali aj protosynkelovi Prešovskej archieparchie Ľubomírovi Petríkovi za mimoriadne nasadenie pri koordinácii príprav a priebehu návštevy pápeža Františka v Prešove. „Vnímam to predovšetkým tak, že pri príprave návštevy Svätého Otca v Prešove sa úžasným spôsobom ukázalo to, ako nádherne môžu spolupracovať cirkev, samospráva, štát. Bolo to také silné, že teraz som dojatý, a s tými ľuďmi, s ktorými sme sa dennodenne stretávali, sa vytvorili aj priateľstvá,“ povedal.


Prešovský župan ocenil aj manželov Martina a Dagmar Muránskych ktorí vychovávajú deväť vlastných detí a päť v pestúnskej starostlivosti. „Súrodenecká skupina sa nedelí, to znamená, že päť detí bolo odsúdených navždy zostať v detskom domove. Tak sme si vraveli, my ich vezmeme všetkých päť, pretože deväť je vždy viac ako päť. Ak by sme mali jedno dieťa a k nemu zobrali päť, tak to by bolo naraz veľké číslo. Ale takto to bolo vždy menej,“ povedala Dagmar Muránska.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare particolarmente richiesta, con garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.