TopTip

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie dvoch nových rektorov vysokých škôl

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie dvoch nových rektorov vysokých škôl TK KBS

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie dvoch nových rektorov vysokých škôl – Jaroslava Demka za rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku a Petra Šimka za rektora Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Prezidentka po odovzdaní menovacích dekrétov novým rektorom vo svojom príhovore uviedla, že vedenie vysokej školy je veľkou zodpovednosťou a dôverou. Uvedomuje si to aj rektor Katolíckej univerzity Jaroslav Demko, ktorý začal už svoje druhé funkčné obdobie. „Pre mňa to znamená v zásade dve veľké veci. Na jednej strane je to dôvera vlastnej univerzity, že mám takúto dôveru a na druhej strane to pociťujem ako veľký záväzok, túto dôveru v zložitých časoch nesklamať a udržať jednak rozvoj na univerzite a ťažké chvíle zvládnuť bez väčších turbulencií, s chladnou hlavou a najmä s pokorou a nádejou, že veci sa vyriešia a budeme napredovať.“

Zuzana Čaputová vyzvala Katolícku univerzitu, aby pokračovalo vo formovaní myslí a sŕdc študentov v duchu katolíckej morálnej, intelektuálnej a akademickej tradície. Aj podľa staronového rektora Jaroslava Demka situácia nie je jednoduchá, ale predstavu, kde by mohla byť univerzita o štyri roky, má. „Mám predstavu, že budeme ešte zakorenenejší, ako sme. Keby sme mohli aj nové študijné odbory otvoriť, prípadne aj novú fakultu,“ dodal.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Jaroslav Demka za rektora s účinnosťou od 27. augusta.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare con tetto a padiglione e sala da pranzo ricurva.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.