TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Priame prenosy pre mariánskych ctiteľov a pre manželov

Priame prenosy pre mariánskych ctiteľov a pre manželov zdroj foto: pexels.com

V sobotu sa uskutoční modlitbový deň k úcte Panny Márie a v nedeľu sv. omša (nielen) pre manželov, ktorá priblíži príbeh rodiny na ceste blahorečenia. Chystáme priame prenosy.

Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov, sa uskutoční v sobotu 15. februára 2020 už po ôsmy raz v Mestskej hale na Klokočine v Nitre. Prednášky P. Paula M. Sigla na tému: „Panna Mária, Matka všetkých národov, nám vysvetľuje víťaznú moc modlitby a obetovaného utrpenia“, budú simultánne prekladané do slovenčiny. Svätú omšu o 16:00 hod. bude celebrovať Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup a Rádio LUMEN ju odvysiela v priamom prenose. Vysielanie z Nitry sa začne už o 15:00 modlitbou v Hodine milosrdenstva a sprievodným programom. 

Organizátori Národného týždňa manželstva v Ružomberku pozývajú (nielen) manželov na nedeľnú sv. omšu. Tá bude spojená s obnovou manželských sľubov. Hlavným celebrantom bude Dušan Škrabek, dekan-farár a kazateľom bude provinciál jezuitov P. Rudolf Uher SJ. Sv. omša vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku sa v nedeľu 16. februára začne o 11:00 a Rádio LUMEN ju odvysiela v priamom prenose. Kázeň bude ladená v duchu priblíženia rodiny Muňkovcov, u ktorých prebieha proces blahorečenia. Ten je už v záverečnej fáze vo Vatikáne a organizátori chcú aj takýmto spôsobom v rámci Národného týždňa manželstva o čosi viac priblížiť túto židovskú rodinu, ktorá konvertovala na katolícku vieru. Všetci, ktorí prídu, sa dozvedia viac informácii súvisiacich s ich životom, deportáciou do koncentračného tábora a procesom blahorečenia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.