TopTip

PRIAMY PRENOS: Celoslovenská púť železničiarov v Prešove

PRIAMY PRENOS: Celoslovenská púť železničiarov v Prešove zdroj foto: pexels.com

Sv. Katarína Alexandrijská je aj patrónkou železničiarov. Rádio LUMEN v sobotu 28. novembra odvysiela priamy prenos z ich púte. Hlavným celebrantom bude Mons. Ján Babjak SJ.

Svätú Katarínu Alexandrijskú vyhlásili za patrónku slovenských železničiarov v roku 2009. Úcta k svätej Kataríne Alexandrijskej sa začala šíriť najskôr na poľských železniciach a to koncom 19. storočia. Tradícia železničiarskych pútí sa začala v poľskej Čenstochovej.

Tohtoročná púť sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení. Z tohto dôvodu železničiari nebudú organizovať mimoriadne vlaky zvážajúce pútnikov z rôznych častí Slovenska. Priamy prenos Rádia LUMEN umožní sledovať toto liturgické slávenie aj tým, ktorí sa do prešovskej katedrály z kapacitných dôvodov nezmestia. 

Rádio LUMEN z dôvodu priameho prenosu z Prešova 28. novembra neodvysiela, ako obvykle, rannú sv. omšu z banskobystrickej katedrály a upravuje svoj sobotný predpoludňajší program nasledovne:

06:00 Ranné spojenie
08:30 Kláštory a rehoľný život
09:00 Viera do vrecka

10:00 Emauzy - mimoriadny prenos:  Priamy prenos sv. liturgie z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove v rámci celoslovenskej púťe železničiarov pri príležitosti sviatku patrónky železničiarov sv. Kataríny Alexandrijskej. Hlavný celebrant: Mons. Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita.
12:00 Anjel Pána

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.