TopTip

Novinky
Príďte na Lumentúru a vyhrajte pobyt v Slovenskom raji!

Príďte na Lumentúru a vyhrajte pobyt v Slovenskom raji!

Aj takéto krásy ukazuje jeseň v Ludrovskej doline

Dňa 29. októbra 2017, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu šiestu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Ludrová (neďaleko Ružomberka) a poputujeme asfaltovou cestou rovnomennou dolinou.

A navyše sme si pre vás pripravili veľkú súťaž! Staňte sa patrónom Rádia LUMEN priamo na Lumentúre a vyhrajte turistický pobyt pre rodinu v Slovenskom raji! Pobyt zahŕňa ubytovanie na 2 noci pre 4 osoby v ubytovaní na súkromí v Smižanoch - východisko pre turistiku v Slovenskom raji v Čingove.

Jesenná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov, vítané sú rodinky s deťmi (z dopravných prostriedkov sú povolené kočíky, korčule a bicykle). Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnej ceste, vedúcej malebným krajom pod krásnym Salatínom.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jesenné čaro Božej prírody a poďakovať Stvoriteľovi za jej dary. Možnože nájdeme v lesných zákutiach ešte i nejaké pôvabné a chutné huby.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku na konci dediny povedľa futbalového ihriska. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme do Ludrovskej doliny. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jesennej prírody, bude pod dreveným turistickým prístreškom vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkeho okolia, ktoré oplýva krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní. Na spoločne strávené chvíle v prekrásne vymaľovaných zátišiach jesennej  prírody Nízkych Tatier sa teší aj prírodovedec Miroslav Saniga!

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby mladí Afričania mali prístup k vzdelávaniu a práci vo vlastnej krajine
  • Úmysel KBS na september: Nech námahy našich žiakov a študentov sprevádza pomoc Ducha Svätého
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie rodiny Kurucovej a Senčákovej. Barbara
  • Za zdravie nášho očakávaného dieťaťa a za Božie požehnanie pre celú rodinu. Ivan
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.